Bağdat Baharat Hindistan Cevizi 50 g
Bağdat Baharat Hindistan Cevizi 50 g
Anasayfa >
Gıda ve Mutfak >
Atıştırmalıklar ve Hazır Gıdalar >
Baharatlar ve Soslar
Anasayfa
Gıda ve Mutfak
Atıştırmalıklar ve Hazır Gıdalar
Baharatlar ve Soslar
Bağdat Baharat Hindistan Cevizi 50 g
Ürün Kodu : Q12893
Marka : Bağdat Baharat
16,57 TL + KDV
16,74 TL
Sepetinizde adet bulunmaktadır.
Tahmini Kargoya Teslim Tarihi : 27 Ocak 2023
Birlikte Alınanlar
Ürün Açıklaması
Soru Cevap

Bağdat Baharat Hindistan Cevizi 50 g

Bugün sektörün öncü ve lider kuruluşu olan, modern tesisleriyle daima örnek alınan Bağdat Baharat’ın öyküsü, 1960’lı yıllara kadar uzanır. "Sağlıklı, leziz ve kaliteli" ürün sunmayı hedefleyen Bağdat Baharat, bu hedefe ancak “gelişmiş teknoloji, hijyenik üretim ve kaliteli sunum” ile ulaşılabileceğinin farkındadır. Bağdat Dökme Ada Çayının tüylü ve beyazımsı bir renkte olan yapraklarının kurusu çay gibi haşlanarak içildiği gibi, et yemeklerine koku ve lezzet vermek için de kullanılır.

 

 

Baharat koku, tat gibi insanların hoşuna gidecek olan özelliklerden dolayı yetiştirilmekte olan veya kendiliğinden doğada yetişmekte olan bitkilerin kurutulmuş bölümlerine verilmekte olan genel addır. Baharatlar bitkilerden elde edilmektedir. Kök, soğan, gövde kabuğu, çiçek tomurcuğu, tepecik, meyve, tohum veya yaprak bölümlerinin kurutulması ile oluşmaktadır. Ticarette en fazla tercih edilmekte olan karanfil, tarçın, kakule, zencefil ve karabiber tarzı baharatlardır. Baharat tohumları ise anason, kimyon, karamankimyonu, rezene, haşhaş ve susam gibi otsu bitkilerin kokulu meyveleri veyahut yağlı tohumlarıdır.

Hindistan cevizi Endonezya kökenli olup Tropik bölgelerde yetişir veya yetiştirilir. Kaynak ülkeler: Vietnam, Endonezya, Grenada, Sri Lanka, Malezya, Papua Yeni Gine’dir. Hindistan cevizi kullanım alanları öğütülmüş veya rendelenmiş olarak unlu ve şekerli ürünlerde, pastalarda, puding ve tatlılarda kullanılmaktadır.

Online alışveriş sitesi Ofix.com sitemizde, tüm gıda ürünlerine uygun fiyat avantajlarıyla ulaşabilirsiniz. Sitemizde toz hindistan cevizi fiyatları piyasa ortalamasına göre uygun düzeydedir. Kurumsal müşterilerimize sunduğumuz ekstra fiyat avantajlarından yararlanmak için Ofix.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aradığınız en uygun hindistan cevizi çeşitlerini hemen ayağınıza getiren ofix.com sizlere her zaman en ucuz baharat çeşitleri sunmaktadır. Farklı marka veya çeşit baharat arıyorsanız, sitemizin Atıştırmalıklar ve Hazır Gıdalar - Baharatlar ve Soslar kategorisinden beğendiğiniz ürünü seçip hemen sipariş verebilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınız tek adresi Ofix.com size her zaman güvenilir bir alışveriş imkanı sunmaktadır.

Ürün Açıklaması :

  • 50 g
  • Hindistan Cevizi

 

Dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından izleyen Bağdat Baharat, 1990’lı yıllarda Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu son derece modern tesisleriyle tüm sektöre örnek olur. Kurulduğu günden itibaren hijyen, sağlık ve kalite ilkelerinden asla ödün vermeyen Bağdat Baharat’ta kalite kontrolleri üretim öncesinden başlar ve ürün tüketiciye ulaşana kadar sürer.