Casine CD-210 Masaüstü Hesap Makinesi 12 Haneli
Casine CD-210 Masaüstü Hesap Makinesi 12 Haneli
Anasayfa >
Kırtasiye Ürünleri >
Masaüstü Gereçler >
Hesap Makineleri
Anasayfa
Kırtasiye Ürünleri
Masaüstü Gereçler
Hesap Makineleri
Casine CD-210 Masaüstü Hesap Makinesi 12 Haneli
Ürün Kodu : Q12738
Marka : Casine
133,91 TL + KDV
158,01 TL
Sepetinizde adet bulunmaktadır.
Tahmini Kargoya Teslim Tarihi : 27 Ocak 2023
Birlikte Alınanlar
Ürün Açıklaması
Soru Cevap

Casine CD-210 Masaüstü Hesap Makinesi 12 Haneli

Hesap makinesi yüzyıllar boyunca matematik işlemlerini yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Hesap makinesinin kullanımı temelde ilkokulda öğretilen dört işleme dayanmakta. Standart hesap makinesi çeşitleri ile toplama, çıkarma, bölme, çarpma gibi dört işleminde dışında yüzde hesaplama gibi fonksiyonları yer almakaktadır. Matematik işlemleri profesyonel iş yaşamından günlük hayata kadar pek çok alanda karşımıza çıkmakta. Özellikle profesyonel iş yaşamında yapılan işlemlerin doğruluğundan emin olmak ve işlemi hızlandırmak amacıyla kullanılmakta. Eğitim hayatında ise üniversite düzeyindeki eğitimlerde matematik, istatistik, mimarlık ve mühendislik gibi sayısal bölümler için gerekli oluyor. Standart hesap makineleri aynı zamanda 12 haneli hesap makinesi olarak da bilinmekte. Klasik hesap makinesi çeşitlerinin yanında fonksiyonlu hesap makinesi çeşitleri trigonometri, integral gibi daha üst düzey matematik işlemleri yapabilmek için kullanılıyor. Teknik açıdan bakıldığında, hesap makineleri birçok teknolojik icadın atası diyebiliriz. Hesap makineleri ofislerde halen en çok kullanılan yardımcı ofis elemanları arasında yer almaktadır. Günümüz teknolojisinde iş ve eğitim hayatı başta olmak üzere birçok alanda kullanılan hesap makineleri farklı ihtiyaçları karşılamaya yönelik gelişim göstermiştir.

Ofix.com sitemizde, tüm ofis ve kırtasiye ürünlerine uygun fiyat avantajlarıyla ulaşabilirsiniz. Sitemizde hesap makinesi fiyatları piyasa ortalamasına göre uygun düzeydedir. Kurumsal müşterilerimize sunduğumuz ekstra fiyat avantajlarından yararlanmak için Ofix.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aradığınız en uygun hesap makinesi modellerini hemen ayağınıza getiren Ofix.com sizlere her zaman en ucuz ve kaliteli hesap makinesi modellerini sunmaktadır. Farklı marka veya model hesap makinesi arıyorsanız, sitemizin Kırtasiye Ürünleri - Masaüstü Gereçler - Hesap Makineleri kategorisinden beğendiğiniz ürünü seçip hemen sipariş verebilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınız tek adresi Ofix.com sizlere her zaman güvenilir bir alışveriş imkanı sunmaktadır.

 

Hesap Makinesinin Tarihi

Roma’da, Yunan’da, Mısır ve Çin’de değişik şekillerde ve değişik boyutlarda matematiksel hesaplamaları kolaylaştırıcı hesap makineleri bulunarak insanlığın hizmetine sunulmuştur. Milattan önce 560 yılında, Pythagoras çarpım tablosunu bularak insanların çok daha kısa sürede çarpma işlemini yapabilmelerini sağlamıştır. O tarihten buyana insanların zihninde özel bir yere sahip olan çarpım tablosu, çok kısa sürede zihinden çarpma işlemini yapamaya olanak tanımıştır. Çarpım tablosu günümüzde halen önemini koruyan ve kullanılan bir tablodur. Orta çağda değişik hesap tabloları kullanılmış ancak hiçbirisi istenilen amaca ulaşmayı sağlayamamıştır. Gottfried Wilhelm Leibniz 1671 yılında toplama ve dört işlemi yapabilen mekanik bir aygıt geliştirdi. Ancak bu aygıtlar, çok yaygın olarak kullanılmamıştır. Bunlardan yaklaşık bir asır kadar sonra Charles Xavier Thomas’ın bulduğu dört işlemi ve karekök alma işlemini yapabilen Aritmometre, 1970’lere kadar kullanılmış olan mekanik hesap makinelerinin atası olmuştur.