Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
Gövde Materyali
Hacim
Kalem Gövde Rengi
Kalem Tipi
Kalem Ucu Türü
Kalem Uç Kalınlığı
Kalem Yazı Rengi
Klips
Kullanım Türü
Mürekkep Doldurulabilir
Paket İçi Ürün Adedi
Refil Uyumlu
Refill Tipi
Renk
Silgili
Uç Sertliği

   

  Kalem ve Yazı Gereçleri

  Geçmiş çağlardan günümüze kadar iletişim kurmak için birçok yöntem kullanılmıştır. Yazının bulunması insanlık tarihi açısından en önemli olaylardan biridir. Tarihte bulunan bazı yazı ve sembol örnekleri sayesinde geçmiş ile ilgili derin bilgilere sahip olunmuştur. Geçmişten kalan birçok kalıntıya baktığımızda farklı resimler ve işaretlerle iletişimin her dönem bir ihtiyaç olduğunu görebiliriz. Yazıyı tarihte ilk olarak Anadolu uygarlıklarından biri olan Sümerler bulmuştur. Sümerler M.Ö 3500 yıllarında çivi yazısını icat etmişlerdir ve bu şekilde insanlığın ilk iletişim aracı bulunmuştur. Yazının bulunmasından sonra resim çizmek yerine harfleri kazımak için kullanılan kalemler, zaman geçtikte görünümlerini ve materyallerini değiştirmiştir. Yazı gereçleri çividen sonra kamış fırçalar, fildişi, şimşir, kuş tüyleri metal levha, gibi evrelerden geçip günümüzde kullandığımız mürekkepli ve kurşun formatlarına bürünmüştür.

  Sosyal hayatımızda, özel hayatımızda ve iş hayatımızda yazılı iletişimin yeri büyüktür. Günümüzde dijital teknolojilerin gelişmesiyle beraber yazı gereçlerine duyulan ihtiyaç azalmış gibi görünse de kalem ve yazı gereçlerini hayatımızdan tamamen çıkması yakın bir gelecek için mümkün gözükmemektedir. Hayatımızın her alanında ihtiyat duyulan ve kullanılan Kalem ve Yazı Gereçleri günümüzde pek çok çeşide sahiptir. Hatta kalemler kendi arasında yüzlerce farklı özelliğe sahip olabilmektedir. Kurşun, versatil, tükenmez, dolma, roller, imza, keçeli, markör kalem vb. gibi birçok ürün yelpazesi vardır. Kullanım amaçlarına ve alanlarına göre kalemlerin birçok renk ve uç kalınlık alternatifleri bulunmaktadır. Her bütçeye uygun fiyatlarla farklı yazı gereçleri bulabileceğiniz sitemizde, size uygun modellerden seçip sipariş verebilirsiniz.

   

   

  Tükenmez Kalemler

  Ofis ve evlerde en sık kullanılan yazı araç ve gereçlerin başında tükenmez kalemler gelmektedir. Tükenmez kalemler kalem çeşitleri içinde kullanım alanı en yaygın olan kalem türüdür. Tükenmez kalemler, özel boru içindeki koyu kıvamlı mürekkebi bilye aracılığıyla kâğıda aktaran kalemlerdir. Tükenmez kalemin çalışma prensibi kalemin yüzeyde hareket etmesi sonucu bilyeye akan mürekkebin kâğıda taşınmasına dayanmaktadır. Tükenmez kalemlerin farklı mürekkep rengi ve uç kalınlıkları bulunmaktadır. Tükenmez kalem almadan önce bu kriterlere dikkat etmek gerekir. Mavi, kırmızı ve siyah renk tükenmez kalemler hemen hemen her yazı deneyiminde özellikle ofislerde tercih edilirken, diğer renkteki tükenmez kalemler daha özel ve kişisel notlar için uygundur. Öğrenciler daha çok canlı ve parlak renkleri tercih etmektedirler. Tükenmez kalemlerin en büyük avantajı her türlü kâğıt ile kullanılabiliyor olması ve yazıların kalıcılığıdır.

   

  Roller ve Jel Mürekkepli Kalemler

  İlkokula başladığımızda veya öncesi ilk defa kurşun kalem ve boya kalemleri ile tanışırız. Daha sonraki yıllarda ve ilerleyen okul dönemlerinde artık tükenmez kalem, dolma kalem gibi mürekkep sıvı içeren daha çok farklı çeşitlerde kalemlerde hayatımıza girmeye başlar. Bu kalem çeşitlerinin en başında roller ve jel kalemler gelmektedir.  Roller ve jel kalemler görünüm olarak tükenmez kaleme benzer ama yazı kabiliyeti açısından dolma kaleme daha yakın bir kalem çeşididir.

  Dış gövde yapısının sağlamlığı, ince ve kalın uç seçenekleriyle bir farkındalık oluşturan roller ve jel kalemlerin uçları ve mürekkep kartuşları değişebilmektedir. Roller denilen teknoloji tükenmez kalem ile dolma kalem arasında bir seçenek sunmaktadır. Jel kalemler ya da roller kalemler olarak bilinen bu kalemlerin ucu fark edilmesi güç olan bir mekanizmaya sahiptir. Bu mekanizma sayesinde bilye kâğıt üstünde sürtünerek ve dönerek mürekkebini kâğıt üzerinde bırakmaktadır. Jel kalemler içinde bulunan mürekkep yapısının jel halinde olmasından dolayı jel kalem ismini almıştır. Roller kalem mürekkebi, dolma kalemde olduğu gibi çok daha akışkan ve seri yazı yazmamızı sağlar, ayrıca kâğıt yüzeyinde hızlı bir şekilde kuruma özelliğine sahiplerdir.

   

  Dolma Kalemler

  Uzun yıllardır modası hiç geçmeyen ve yazı tutkunlarının vazgeçilmez yardımcısı olan dolma kalemler hem pratik kullanımı hem de performans açısından tercih edilmektedir. Dolma kalem denine akla ilk olarak yüksek statüdeki insanların bu kalemleri kullandığı gelir. Yakın bir döneme kadar yalnızca belirli bir kesim tarafından kullanılan bu kalemler, günümüzde geniş bir kullanım kitlesine sahiptir. Dolma kalemin modeli ve markası kadar içinde bulunan mürekkep ve kullanım şekli de kalemin performansını etkilemektedir. Her kullanıcının tercihine hitap eden dolma kalemler farklı tasarım ve uç kalınlıkları sayesinde yazı yazma sürecinde konfor sağlamaktadır. Sizde dolma kalem marka ve model çeşitleri arasından beklentilerinize uygun olanı tercih edebilir ve keyifli bir yazı yazma süreci yaşayabilirsiniz.  

   

  İmza Kalemleri

  Günlük hayatta ve birçok alanda kaleme ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle imza gibi insanların kişisel ihtiyaçlarını karşılayan kalemlerin üretilmesiyle bu tarz ürünler tercih edilmeye başlamıştır. İmza atmak için üretilmiş şık ve lüks görünüme sahip olan imza kalemleri, buna rağmen hak etmiş olduğu yere ulaşamamış ve çok ilgi görmemiştir. İmza kalemlerinin en önemli özelliği uçlarının farklı boyutlarda olmasındır. Aynı zamanda dış kaplamasının plastik veya metal olarak üretilmesi ayrı bir özelliktir. İmza kalemleri el yazıları ve imzalarını ön plana çıkarmak isteyenler için doğru seçim olacaktır.

   

  Keçe Uçlu Kalemler

  Kırtasiye malzemeleri, özellikle kalemler ofislerde, okullarda ve evlerimizde iş ve eğitim amaçlı kullanılan malzemelerdir. Günlük hayatımızda hobi uğraşlarımız veya eğitimimiz için kullandığımız malzemelerden biri de keçeli kalemlerdir. Uzun yıllardır piyasada olan keçeli kalemler ile çizimler yapabilir ve bu çizimleri renklendirebilirsiniz. Özellikle okullarda sıkça tercih edilen keçeli kalemler resim derslerinde çoğunlukla renklendirme amaçlı kullanılmaktadır. Çocukların severek kullandığı bu kalemler sayesinde hayal dünyalarını daha renkli resimlere yansıtabilirler. Keçeli kalemlerin içinde bulunan mürekkep kalıcı ve çıkmayan bir boyadır. Keçeli kalemler ile diğer kalemlerin arasındaki fark daha canlı renkleri olmasıdır. Kaliteli keçeli kalemlerde uygulama sonrası renklerde bir değişiklik olmaz, uygulama esnasında renk nasıl ise daha sonra da ayni şekilde kalır.

   

  Versatil (Mekanik Kurşun) Kalemler

  Versatil kalem bir uçlu kalem çeşididir. Versati kalemler diğer adı ile mekanik kurşun kalemler, özellikle okul hayatımızda karşımıza çıkmıştır. Birden fazla uç seçeneklerine sahip olan bu kalemler içine yazı ucu yani minler takılarak kullanılmaktadır. Kalemin arkasında bulunan mekanizmaya basılarak yeni bir miktar uç dışarı çıkması sağlanır. Versatil kalemlerin uçları kalın, orta ve ince olmak üzere farklı seçenekte sınıflandırılmaktadır. Uç çeşitleri olarak 0.3 - 0.5 - 0.6 - 0.7 - 0.9 ve 1.0 gibi çeşitleri bulunmaktadır. Diğer uçlu kalem çeşitlerine göre versatil kurşun kalemler daha hassastır. Versatil kalemi ile yaptığınız işlerinizin kaliteli olmasını istiyorsanız, kaleminizin ve minlerin de kaliteli olması gerekmektedir. Versatil kalemlerin fiyat aralıkları markadan markaya farklılık gösterebilmektedir. Versatil kalem alırken kaleme uygun uç temin etmeyi unutmayın. Versatil kalem uçları yağlı ve kuru olmak üzere ikiye ayrılmaktadırlar. Yağlı kalem uçları biraz daha kalın ve koyu yazar ve 2B formatında uçlardır. Kuru uçlar ise hafif ve açık renkte yazar, daha çok 5B formatındadır. Basmalı versatil kalemler pratik ve çok kullanışlı kalemlerdir. Bu yüzden öğrenciler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Versatil kalem ihtiyaçlarınızı en kaliteli seçeneklerinin yer aldığı sitemiz üzerinden uygun fiyat seçenekleri ile karşılayabilirsiniz. 

   

  CD/DVD ve Asetat Kalemler

  Asetat kalemler normal kalemlerin yazamayacağı kaygan yüzeylere yazabilen kalemlere verilen genel addır. Asetat kalemler permanent kalıcı kalemler olarak da bilinir. Kullanım alanlarına ve ihtiyaçlara göre farklı renkte ve kalınlıkta asetat kalemleri bulabilirsiniz. İnce uçlu kalemlerden tahta kalemi boyutlarında kadar farklı asetat kalemleri kullanıcıların ihtiyaçlarına sunulmuştur. Asetat kalemleri aslında birer işaretleme aracıdır. Özellikle CD, plastik yüzeyler, naylon gibi malzemeler, cam, porselen, seri, metal ve benzeri kaygan yüzeylerde kullanım için oldukça uygundur. Yüzeyde kalıcı bir bilgi bırakmak istiyorsanız mutlaka asetat kalemi kullanmalısınız. Dosyalarınızın üzerinde veya arşivlediğiniz belgelerde ve klasörlerde asetat kalemi kullanabilirsiniz.

   

  Çok Amaçlı Markör Kalemler

  Markör kalemler diğer adıyla permanent kalemlerin asetat kaleminden pek bir farkı yoktur. Markör kalemler kalıcı mürekkebe sahiptir, bir kez kullanıldıktan sonra mürekkebin çıkması neredeyse imkansızdır. Kâğıt hariç birçok yüzeyden alkol veya kolonya kullanarak yazanları silebilirsiniz. Parlak ve pürüzsüz yüzeylerde rahatlıkla kayarak yazar. Markör kalemleri farklı renklerde, uçlarda ve uç ebatlarında bulabilirsiniz. Markör kalemler yuvarlak uçlu ve kesik uçlu olarak ikiye ayrılır, bu sayede farklı yazı kalınlıkları elde edebilirsiniz. Permanent markör kalemler kalıcı oldukları için kesinlikle yazı tahtası kullanımı için uygun değildir. Yazı tahtasında kullanılan permanent markör kalemleri silmeniz için kullandığınız maddeler yazı tahtasının yüzeyine zarar verebilir.

   

  Koli Kalemleri

  Okullarda, iş yerlerinde, evlerde ve kurumlarda ihtiyacımız olan kalemlerin kullanım alanlarına göre farklı özellikleri bulunmaktadır. Üretim yapılan iş dallarında ve fabrikalarda ürünler paketlenir, kolilenir ve götürüleceği yere doğru yola çıkarlar. Kolilerin çok fazla olduğu zamanlarda karışıklığı önlemek içim koli kalemleri imdadımıza yetişir. Paketlerin üzerine gerekli kalıcı bilgileri yazmamızı sağlarlar.

  Koli kalemlerinin mürekkepleri yüzeylerde hemen kurur, bu sayede başka yerlere bulaşıp leke yapması engellenmiş olur. Koli kalemleri farklı renklerde, uçlarda ve uç ebatlarında üretilmektedir. Yuvarlak uçlu ve kesik uçlu olarak ikiye ayrılır. Kaliteli bir koli kalemi sızıntı yapmaz ve kapağı tam olarak kapanır. Yazım sonrası hemen kuruması ve başka bir yere bulaşmaması gerekir. Koli kalemi fiyatları sitemizde uygun olup onlarca marka arasından istediğiniz kalemi seçebilirsiniz.

   

  Fosforlu Kalemler

  Eğitim ve iş hayatında önemli bir yere sahip olan fosforlu kalemler ucunda bulunan keçe sayesinde belgelerde, kitaplarda, yazışmalarda ya da metinlerdeki önemli yerleri ve alanları işaretleyerek odaklanmayı ve hafızada kalmayı sağlamaktadır. Fazla bastırmaya gerek kalmadan çizim yapılan bu kalemlerin farklı renk ve uç çeşitleri mevcuttur. Tek tek veya set olarak satılan fosforlu kalemlere her zaman ihtiyaç duyulmaktadır.

   

  Yazı Tahtası Kalemleri

  Eskiden okullarımız kara tahtaları ile meşhurdu. Kara tahta ve tebeşir ayrılmaz bir ikiliydi. Adına uygun olmasa da aydınlık nice nesiller yetiştirdi o kara tahtalar. Günümüzde o kara tahtalar yerini beyaz yazı tahtalarına, tebeşirleri de tahta kalemlere bıraktı. Başta eğitim kurumları ve okullar olmakla birlikte birçok iş yerinde sunum yaparken, beyin fırtınası yaparken, birlikte veya tek başına çalışırken yazı tahtalarından ve yazı tahtası kalemlerinden faydalanmaktayız. Özellikle öğretmenler tarafından sıkça kullanılmakta olan yazı tahtası kalemlerinin doldurulabilir ve tek kullanımlık modelleri mevcuttur.

  Parlak yüzeyli yazı tahtaları üzerine yazmak amaçlı kullanılan yazı tahtası kalemlerini daha sonra fazla bekletmeden tahta yüzeyleri üzerinden kolayca silebilirsiniz. İngilizce adı board marker olarak bilinen bu kalemlerin uçları genelde liflerden üretilmiştir. Yapısı gereği içinde bulunan mürekkebi uç kısmına doğru aktaran özel bir mekanizmaya sahiptirler. Yazı tahta kalemleri kendi arasında birçok farklı renk tonlarına ve özelliklere sahiptirler. Doldurulabilir yazı tahtası kalemleri tekrar mürekkep doldurma özelliği ile uzun ömürlü ve ekonomik açıdan ön plana çıkmaktadır. Yazı tahtası kaleminin uç kalitesi ve kalınlığı sizin yazı kalitenizi belirlemektedir. Kullanım alanına ve yüzeyine göre çeşitli uç kalınlıkta olan kalemlerden birini seçebilirsiniz. Mürekkebin kalitesi kalemin kullanım ömrünü belirleyen en büyük faktördür. Silik yazan kalemler uzun ömürlü olmamaktadır. Birçok farklı markanın tahta kalem ürünleri sitemizde bulunmaktadır. İhtiyacınız olan Yazı Tahtası Kalemleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

   

  Kurşun Kalemler

  Her gün yaptığımız iş ne olursa olsun, kurşun kalemlerin sağladığı imkanlardan yararlanmak isteyeceğimiz durumlar ile karşılaşmaktayız. Okul ya da iş hayatında, kuşun kalemlerin yeri büyüktür. Kurşun kalemler kullanım alanına göre aralarında farklılık gösterebilir. Kurşun kalemlerin üzerinde yazan yumuşaklık veya sertlik oranlarını ifade eden harflere dikkat edilerek, kullanım ihtiyacınıza uygun olanını seçebilirsiniz.

  Kurşun kalem, aslında kurşunla hiçbir alakası olmayan ve kalıplaşmış bir isme sahip olan bir kalem türüdür.  Yazının bulunduğu yıllarda insanların mağara duvarlarına resim yapmak için kullanılan çubukların kömürden yapıldığı düşünülmektedir. İlerleyen dönemde yine Romalıların yazı yazmak için kurşun parçaları kullandıkları görülmektedir. 1564 yılında İngiltere’deki madencilerin kurşuna benzer kurşundan daha yumuşak ve daha parlak bir maddenin buluşu ile kurşun kalem kullanılmaya başlamıştır. Bu nedenle adına siyah kurşun denmiştir. Bu siyah kurşun ince çubuklara ayrıldığında ve etrafı komple tahta parçaları ile sarıldığında ortaya eşsiz çizim yapılması imkânı sunan bir kalem çıkmıştır. Bilim adamları 1779 yılına gelindiğinde bu siyah kurşunun, kurşun olmadığını anlaşılmıştır. Madenciler tarafından bulunan bu madde, doğada bulunan saf karbon grubundan olan, içinde kömür ve elmas tanecikleri bulunan, grafit olarak bilinen bir madde olduğu tespit edilmiştir. Günümüzde kurşun kalemler kırk ayrı maddenin bir araya getirilmesi ile oluşan ve içine kil katılarak çeşitli yumuşaklık dereceleri elde edilen grafit maddesi kullanılarak üretilmektedir.

   

  Teknik Çizim Kalemleri

  Teknik çizim kalemleri bir objenin boyutunu, biçimini ve diğer ölçülerini gösteren çizimlerde kullanılmak için özel olarak üretilen kalemlerdir. Bu kalemler sanatın her alanı ile ilgilenen kişilerin ve tüm öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği kalem çeşitlerinden biridir. Çizim kalemlerini herhangi bir mesleğe veya sanata özgü olarak düşünmek doğru değildir. Teknik çizim kalemlerin üzerinde bulunan harfler ve rakamlar kalemle ilgili önemli bilgiler içermektedir. Teknik çizim kalemi alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, nasıl bir yüzey üzerinde ne tür bir çizim yapmak istediğinizdir. Kalem türleri sertlik ve yumuşaklık durumlarına göre harfler ile belirlenir. Harflerin önünde bulunan rakamlar büyüdükçe uç koyuluğu ve yumuşaklığı da artmaktadır. Set halinde de bulabileceğiniz çizim kalemlerinin ahşap, metal ve çelik gibi yüzeylere de yazabileceğiniz ya da çizim yapabileceğiniz çeşitleri de bulunmaktadır. Teknik çizim kalemi alırken amacına uygun ve kaliteli markalar kullanmanızı tavsiye ederiz.

   

  Kalem Kartuşları ve Mürekkepleri

  Kalem Kartuşları ve Mürekkepleri kategorimiz altında başta tükenmez kalem, dolma kalem, permanent markör kalemler, doldurulabilir yazı tahtası kalemleri, roller ve jel kalem olmak üzere sitemizde bulunan birçok kalem çeşidine uygun kalem kartuşlarını ve mürekkeplerini bulabilirsiniz. İster dolma kalemler için siyah ve mavi mürekkep kartuş yedekleri ve şişe mürekkepler veya tükenmez, imza ve roller kalemler için farklı uç kalınlıklarında kalem yedekleri, tekrar doldurmak istediğiniz markör kalemler için şişe mürekkep, kullandığınız kaleme özel yedek kartuş ve mürekkepler arasında size uygun olanını seçebilir işleminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.  

   

  Kurşun Kalem Uçları (Minler)

  Sitemizde bulunan tüm versatil ve teknik çizim kalem çeşitlerine uygun minleri Kursun Kalem Uçları (Minler) kategorimiz altında bulabilirsiniz. Siyah kalem uçları versatil kalemler için uygun bir seçimdir. Versatil ve çizim kalem uçları kurşun kalemler gibi grafit ve kil gibi bağlayıcı maddelerin karışımından yapılmıştır. Kalem uç boyutları büyüdükçe uç daha dayanıklı hale gelmektedir. Grafit uçlar ile yapılan işlemler standart silgiler ile kolayca temizlenebilir. Renkli kalem uçları, siyah uçlara kıyasla daha az kullanılsa da sanatçılar için oldukça işlevsel ürünlerdir. Kalemlerin üzerinde belirtilen numaralar kalemin uç çapını belirlemektedir. En çok kullanılan uç kalınlıkları 0.5 mm ve 0.7 mm olanlarıdır. Bunun yanı sıra 0.3 mm, 0.9 mm, 1.1 mm, 1.3 mm, 1.4 mm ve 2 mm gibi uç seçeneklerini de bulabilirsiniz. Numara dışında paketlerin üzerinde ucun sertliğini ve yumuşaklığını belirten H ve B skalasında değişen çeşitli harfler bulunmaktadır. Kalem uç fiyatları, yapımında kullanılan grafit ya da pigment özelliklerine göre değişebilir.

  Kullanıcı Sözleşmesi

  ofix.com Üyelik/Kullanıcı Sözleşmesi

  1. Taraflar
  Bu sözleşme ile bir tarafta üye olmak isteyen

  Adı #name#
  Soyadı #surname#
  E-posta Adresi #email#
  Cep Telefonu #phone#

  ki bundan sonra sözleşmede ÜYE olarak anılacaktır ile diğer tarafta İkitelli O.S.B. Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 42/F Başakşehir İstanbul adresinde mukim OFİX OFİS MALZEMELERİ A.Ş. ki bundan sonra OFİX (bu sözleşmedeki OFİX www.ofix.com web sitesi manasına da gelmektedir) olarak anılacaktır, iş bu web sayfasındaki üyelik formunu doldurarak üyelik/kullanıcı sözleşmesi akdetmişlerdir.


  2. Sözleşmenin Konusu
  İşbu Sözleşme ile OFİX tarafından web sitesi aracılığı ile yapmış olduğu satış pazarlama ve sair hizmet sunumlarından müşterinin belirtilen şartlarda yararlanmasıdır.
  3. Genel Hükümler
  3.1. Bu sözleşme ile ÜYE sitenin vermiş olduğu hizmetlerden yararlanırken yasal mevzuat hükümlere riayet etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
  3.2. ÜYE web sayfası kullanımları sırasında başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyetlerde ve işlemlerde bulunamayacaktır.
  3.3. Web sayfasında çerez kullanmaktadır. Çerezler, bilgilerin iletildiği dosyalardır. Bir çerezle iletilebilen bilgiler web sitemizin kullanımı yoluyla tarafımızca veya üçüncü kişilerce saklanabilir. ÜYE her nevi çerez kullanımına /OFİX ın çerez politikasına muvafakat eder.
  3.4. Web sitesinin takibi, raporlamaları için Google Analytics’i kullanılabilir. ÜYE bu tür veri işlemelerini kabul eder.
  3.5. ÜYE ye sistem tarafından web sayfasının kullanımı için kullanıcı adı ve şifre verilir. Bu bilgilerin güvenliği ÜYE nin sorumluluğundadır. ÜYE bu bilgileri üçüncü şahıslar ile paylaşamaz. Herhangi bir nedenle web sayfasının kullanılmasından dolayı uğrayabilecek zararlardan OFİX sorumlu değildir. Böyle bir durum ortaya çıkarsa ÜYE, OFİX dan tazminat talep etmemeyi kabul ve beyan eder.
  3.6. ÜYE siteye üyelik ile kendisine SMS, e posta, telefon ve sair mecralar ile tanıtım ve reklam yapılmasını, bilgiler aktarılmasını, bu aktarım için bilgilerinin üçüncü şahıslar ile paylaşımını kabul eder.
  3.7. OFİX siteye üyelik sırasında ÜYE nin vermiş olduğu bilgileri ve sonrasında yapılan işlemler sırasında elde edilen bilgileri toplayabilir. Bu bilgileri daha iyi hizmet verilmesi amacı ile işleyebilir.Üçüncü şahıslara ve yurt dışına transfer edebilir. ÜYE üyelik ile bunlara muvafakat etmiştir.
  3.8. ÜYE web sayfası aracılığı ile ilan verilmesi durumunda vermiş olduğu (Telefon, e posta, GSM hattı vb. ) bilgilerin kişisel bilgi dahi olsa umuma açılmasına muvafakat eder.
  3.9. ÜYE nin web sayfası kullanarak yapmış olduğu işlemlerde mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik” hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda 6502 sayılı yasanın 48 maddesi uyarınca hazırlanan bir mesafeli satış sözleşmesi olduğunu ve bunun yasa hükümleri çerçevesinde teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.ofix.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.
  3.10. OFİX hiçbir şekil ve şarta bağlı kalmaksızın, dilediği şekilde, tek taraflı işlem ile ÜYE nin üyeliğini askıya alma veya sonlandırma hakkına sahiptir. Bu durumda ÜYE herhangi bir talepte bulunamaz.
  3.11. OFİX ÜYE bu sözleşmeyi imzalamış veya onaylamış olsa dahi kendisine ÜYE lik hakları vermekten imtina edebilir.
  3.12. ÜYE tarafından web sayfasında veya web sayfası için beyan edilen fikir ve düşünceler ve kullanılan ifadeler kendi kişisel fikir ve düşünceleri olup bunlardan dolayı her türlü hukuki ve cezai mesuliyet üyeye aittir.
  3.13. Web sayfasındaki tüm fikri mülkiyet hakları münhasıran OFİX a aittir. Web sayfasında yayınlanan her nevi görsel, bilgi ve ölçüler tanıtımlar fikir edinilmesi amaçlı olup OFİX in taahhüdü değildir.
  3.14. Web sayfasından başka web sayfalarına link verilmesi durumda bundan OFİX ın bir sorumluluğu olmayacaktır.
  3.15. ÜYE mevzuat ve ilerde yürürlüğe girebilecek mevzuata göre her nevi ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, sair pazarlama uygulamaları hakkında kendisine bilgi verilmesini, reklam yapılmasını kabul eder
  3.16. OFİX tarafından yapılan kampanyalara dair hususlarda kampanya şartları geçerlidir. Bu şartların OFİX tarafından tek taraflı olarak değiştirilebileceğini ÜYE kabul ve taahhüt eder. Kampanya şartları çerçevesinde verilen indirim ve sair tüm haklar taahhüt niteliğinde değildir.
  3.17. ÜYE bu sözleşme ile
  OFİX Çerez Politikası Metni
  OFİX Site Kullanım Koşulları
  OFİX Kişisel verilerin korunması aydınlatma metnini sözleşmenin eki olarak okuyarak kabul etmiştir.
  4. Sözleşmenin Sona Ermesi
  4.1. ÜYE OFİX tarafından verilen herhangi bir hizmetten yararlanmaz iken taraflar sözleşmeyi istedikleri zaman feshedebilirler. Bu durumda OFİX tarafından ÜYE nin üyelik kaydı dondurulur.
  4.2. ÜYE OFİX tarafından verilmiş olan herhangi bir hizmetten yararlanma iken sözleşme ancak bu hizmetin sona ermesi veya tamamlanması ile feshedilebilir.
  4.3. OFİX kullanıcı profillerini her zaman tek taraflı olarak kaldırma hakkında sahiptir. Bundan dolayı kullanıcılar OFİX dan herhangi bir talepleri olmadığını kabul ve beyan ederler
  5. İhtilafların Halli
  Taraflar arasında çıkan ihtilafların hal merci İstanbul merkez mahkemeleridir. Bu sözleşmede tarafların belirtilen adresleri tebligat adresleri olup bu sözleşme gereği gönderilecek tüm tebligat ve gönderiler bu adrese gönderilecektir.
  6. Sözleşmenin yürürlüğü
  İş bu sözleşme elektronik ortamda mesafeli satış sözleşmeleri gibi onaylaması ile yürürlüğe girecektir. Siteyi kullanmış olması üyelik profiline girilmesi ile bu sözleşme ve ekleri kabul edilmiş sayılır.
  Tarih:
  ÜYE OFİX

  ×

  Kargo Takip

  ×
  ×

  Fatura

  ×

  Lütfen ürünün Renk ve Numara seçimini yaparak sepetinize ekleyiniz

  ×

  Şifre Yenileme

  ×