Dermosept Baticonol %10 Antiseptik Çözelti 100 ml
Dermosept Baticonol %10 Antiseptik Çözelti 100 ml
Anasayfa >
Mobilya ve Hırdavat >
İş Sağlığı ve Güvenliği Gereçleri >
İlk Yardım Setleri
Anasayfa
Mobilya ve Hırdavat
İş Sağlığı ve Güvenliği Gereçleri
İlk Yardım Setleri
Dermosept Baticonol %10 Antiseptik Çözelti 100 ml
Ürün Kodu : Q09813
Marka : Dermosept
14,92 TL + KDV
16,11 TL
Sepetinizde adet bulunmaktadır.
Tahmini Kargoya Teslim Tarihi : 27 Ocak 2023
Birlikte Alınanlar
Ürün Açıklaması
Soru Cevap

Dermosept Baticonol %10 Antiseptik Çözelti 100 ml

Küçük bir kesik, düşme veya yanık sonrası oluşan yara nedeniyle derimiz bakterilere ve enfeksiyon riskine maruz kalır. Bunu önlemek için yaralı bölgenin antiseptiklerle temizlenmesi esastır. Antiseptikler, yalnızca bakterilere karşı etkili olan antibiyotiklerden farklı olarak, vücut yüzeyindeki tüm bakteri, mantar ve virüslerin çoğalmalarını engeller. Bu dezenfektanlar, enfeksiyonu önlemek, yaranın iyileşmesini hızlandırmak için geçici olarak mikroorganizmaları ortadan kaldırmaya yardımcı olurlar. Antiseptiklerin nasıl kullanılmaları gerektiği ise belli kurallara bağlıdır:

Dermosept Baticonol %10 Antiseptik Çözelti 100 ml hijyenik ve cerrahi el dezenfeksiyonunda; Derişik hali ile 3-5 ml kullanılır. Ameliyat öncesi; ameliyat bölgelerinin dezenfeksiyonunda ve antiseptik yıkamalarda, ameliyat bölgelerinin hazırlanmasında, cilt ve yara çevresi dezenfeksiyonunda, Doktorun aksini bildirmediği halde derişik olarak uygulama alanının tüm yüzeyi film tabakası ile kapatılacak kadar kullanılmalıdır. 

Çok geniş bir kullanım alanına sahip olan batikon, en çok tercih edilen antiseptik solüsyondur. Özellikle küçük yaralarda ilkyardım sırasında kullanılır. Bunun yanında jinokolojik müdahalelerde, cerrahi işlemler sırasında cilt ve mukozanın dezenfekte edilmesi için de kullanılır. Baticonol scrub ise cerrahi el dezenfektanıdır.

Kullanım öncesi kullanım klavuzunu dikkatle okuyunuz.

Online alışveriş sitesi Ofix.com sitemizde, tüm ofis ve kırtasiye ürünlerine uygun fiyat avantajlarıyla ulaşabilirsiniz. Sitemizde antiseptik çözelti fiyatları piyasa ortalamasına göre uygun düzeydedir. Kurumsal müşterilerimize sunduğumuz ekstra fiyat avantajlarından yararlanmak için Ofix.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aradığınız en uygun antiseptik çözelti modellerini hemen ayağınıza getiren ofix.com sizlere her zaman en ucuz ve kaliteli antiseptik çözelti modellerini sunmaktadır. Farklı marka veya model antiseptik çözelti arıyorsanız, sitemizin İş Sağlığı ve Güvenliği Gereçleri > İlkyardım Setleri kategorisinden beğendiğiniz ürünü seçip hemen sipariş verebilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınız tek adresi Ofix.com size her zaman güvenilir bir alışveriş imkanı sunmaktadır.

Kullanım Alanları:

  • Birçok ilaç gibi, antiseptiklerin de kimyasal yapıları birbirleriyle uyumsuz olabilir. Bu nedenle, eğer uzman değilseniz, farklı formüle sahip ürünleri birleştirmek, birbirlerinin etkinliğini bozma, yaranın iyileşmesini yavaşlatma ve cilt lezyonlarına neden olma riski taşıdığından kesinlikle sakıncalıdır. Tedavi edilecek yaraya uygun tek bir antiseptik kullanılmalıdır.
  • Açık yaralar, alkolsüz bir antiseptik (klorheksidin veya dakin gibi) ile dezenfekte edilirse, cildin yanması önlenir. Kapalı yaralarda ise, örneğin kıymık yaralarında, hekzamidin gibi nüfuz eden antiseptiklerin kullanılması yararlıdır. Toprağın veya çakılların neden olduğu yaralara, hidrojen peroksit gibi tahriş edici olmayan, ama derinlemesine temizleyen bir solüsyon ile müdahale edilmelidir. Yanıklar, sulu bir solüsyon şeklindeki iyodin türevleri ile temizlenirse, bakterilere ve olası mantar enfeksiyonlarına karşı savaşırken, yanma hissinin hafiflemesine de yardımcı olurlar. 
  • Sağlıklı bir deri üzerindeki küçük bir yaranın ve çevresinin temizlenmesi için, 60 veya 70 dereceli alkol iyi bir antimikrobiyaldir. Cımbız veya tırnak makası gibi küçük günlük aletlerin dezenfeksiyonunda da güvenle kullanılır. Ancak tahriş edici yapısı nedeniyle, alkol, açık yaralar veya yanıkların tedavisi için önerilmez. Kullanımı deri lezyonlarına neden olabilir ve yaranın durumunu kötüleştirebilir.

 

Uygulama Şekli:

  • Uygulama alanına biz bez yardımı yada direkt sürerek uygulanır.

 

Uyarı:

  • Antiseptikler enfeksiyon riski olan yerlerde ve yaralarda kullanılmalıdır. Gereksiz kullanımı cilt üzerinde tahribe sebep olabilmektedir.