Anasayfa >
Gıda ve Mutfak >
Çaylar ve Şekerler >
Bitki, Meyve ve Form Çayları
Anasayfa
Gıda ve Mutfak
Çaylar ve Şekerler
Bitki, Meyve ve Form Çayları
Doğadan Bitki Çayı Zencefil Limonlu 1.95 g x 20 Adet
Ürün Kodu : S92698
Marka : Doğadan
23,95 TL + KDV
24,19 TL
Sepetinizde adet bulunmaktadır.
Birlikte Alınanlar
Ürün Açıklaması
Soru Cevap

Doğadan Bitki Çayı Zencefil Limonlu 1.95 g x 20 Adet

Zencefil ve limonun tazeliğinde, günün her anında zinde hissedin.

Kışın hastalıklardan korunmak için birçok bitkisel yol deneriz. Zencefil Çayı, bu noktada en çok tercih edilen bitki çaylarından biri olur. Zencefil çaylarının da en önemlilerinin başında tabi ki Doğadan Zencefilli Limonlu Çay gelmektedir. Sadece bir kaç dakika içerisinde hazırlayıp, keyifle tüketebilirsiniz. Bitki çaylarının tüm bilindik faydaları, Doğadan kalitesi ile Ofix.com'da siparişinizi bekliyor!

Özellikle mevsim geçişlerinde sağlık açısından ilgi duyulan bitki çayları kullanımında dikkatli olunmalı. Bitki çayları bir tedavi şekli değildir ve hiçbir medical tedavinin yerini tutmaz. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa, mutlaka hekiminize başvurmalı ve bitki çaylarını tedaviye yardımcı unsurlar olarak değerlendirmelisiniz. Doğru kullanıldığı zaman oldukça faydalı olan bitki çayları, yanlış ve aşırı kullanıldığında ciddi sağlık sorunları yol açabilir.Bitki çayı tüketirken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da çayın hazırlanma şeklidir. Bitki çaylarıyla ilgili olarak ülkemizde bilinen en yaygın yanlışlardan biri, çayı kaynatarak hazırlamaktır. Oysa bitki çayları kaynatılarak hazırlandığında, bileşimindeki etken maddeler işlevini yitirdiği gibi, birçok toksin maddenin oluşmasına da yol açabilir. Bitki çayları demleme süresi aynı olmamakla birlikte, ortalama 5-10 dakikanın yeterli olacağını söyleyebiliriz.Bitki çayı tüketirken çayın hazırlanış şekli kadar, tüketim miktarı da büyük önem taşımakta. Hangi bitki çayını tüketirseniz tüketin, tek veya karışık, günde 2 bardaktan fazla tüketmemeye özen göstermelisiniz.

''Doğanın sonsuz iyiliği ve zenginliğini, doğal, sağlıklı bir yaşam için sunmak.'' vizyonuyla üretime devam eden Doğadan; yenilikçi, yüksek değerli marka ve ürünler ile sürdürülebilir karlılığı sağlayan ve paydaşlarına değer katan uluslar arası bir çay şirketi olma hedefiyle kuruldu. Doğadan ürünlerinin hammaddeleri 5 kıta, 80 ülkeden temin edilmekte ve üretimin her aşamasında uzmanlar tarafından denetlenmektedir. Ürünler fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerden geçirilmekte; geçerli şartları taşımayan ürünler titizlikle elenmektedir.

Bitki çayları içerisinde, Doğadan Zencefil Limon Kabuklu faydaları saymakla bitmez! Zencefil çayı, hem sağlıklı hem de lezzetli bir şekilde sonbahar ve kış mevsimini geçirmenize yardımcı olurken; eşsiz limon aroması damak tadınıza hitap edecek. Doğadan Bitki Çayı Zencefil Limon Aromalı 20 Adet ve diğer tüm ofis gıda ihtiyaçlarınız için siparişinizi Ofix.com'dan oluşturun, uygun fiyatlar ve hızlı teslimat avantajlarını kaçırmayın!

Ofix.com sitemizde, tüm ofis kırtasiye ve gıda ürünlerine uygun fiyat avantajlarıyla ulaşabilirsiniz. Sitemizde meyve çayı fiyatları piyasa ortalamasına göre uygun düzeydedir. Kurumsal müşterilerimize sunduğumuz ekstra fiyat avantajlarından yararlanmak için Ofix.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aradığınız en uygun bitki çayı çeşitlerini hemen ayağınıza getiren ofix.com sizlere her zaman en ucuz ve kaliteli bitki çayı çeşitlerini sunmaktadır. Farklı marka veya çeşit bitki çayı arıyorsanız, sitemizin Çaylar ve Şekerler > Bitki, Meyve ve Form Çayları kategorisinden beğendiğiniz ürünü seçip hemen sipariş verebilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınız tek adresi Ofix.com size her zaman güvenilir bir alışveriş imkanı sunmaktadır.

İçindekiler: Zencefil (%25), Limon Otu, Bamya Çiçeği, Doğal Limon Aroma Vericisi, Limonotu, Zerdeçal, Limon Kabuğu (%3), Stevya, Hindiba.

Poşet çaylar nasıl hazırlanır?


Poşet çayı doğru demlemek için, öncelikle poşeti bardağa koymanız, sonra da taze kaynamış içme suyunu yavaşça eklemeniz gerekir. Suyu ekledikten sonra, yaklaşık 8-10 kez batırıp çıkartmalı ve toplamda 2 dakika kadar bardağın içinde tutmalısınız. Daha koyu çay sevenler, poşeti daha uzun bir süre; açık çay sevenler ise daha kısa süre bardağın içinde tutabilirler.