MAS 230 Ataş 28 mm No:3 100 Adet - Metalik Gri
Anasayfa >
Kırtasiye Ürünleri >
Masaüstü Gereçler >
Kıskaçlar & Ataşlar
Anasayfa
Kırtasiye Ürünleri
Masaüstü Gereçler
Kıskaçlar & Ataşlar
MAS 230 Ataş 28 mm No:3 100 Adet - Metalik Gri
Ürün Kodu : S10707
Marka : MAS
11,58 TL + KDV
13,66 TL
Sepetinizde adet bulunmaktadır.
Tahmini Kargoya Teslim Tarihi : 27 Ocak 2023
Birlikte Alınanlar
Ürün Açıklaması
Soru Cevap

MAS 230 Ataş 28 mm No:3 100 Adet - Metalik Gri

Teknolojik ürünler her ne kadar hayatımızı ele geçirmiş olsa da zaman zaman evrak ve belgelerin çıktılarını almak zorunda kalabiliriz. Bu çıktıları birleştirmek için kullanabileceğiniz zımbalar, kağıtlarda delik oluşmasına yol açmaktadır ve aynı zamanda kâğıt değişimi yapmak zorunda kaldığınızda zımba telini sökmek ve yeniden zımba ile birleştirmek zorunda kalırsınız. Oysa ataşlar sayesinde kağıtlara hiçbir zarar vermezsiniz. Kâğıdın icadından yüzyıllarca yıl sonra icat edilen ataşlar, kağıtları birbirine tutturmak amaçlı üretilen basit araçlardır. Ataşlar, eğitim ve iş hayatımızın vazgeçilmezleri arasındadır.

Online alışveriş sitesi Ofix.com sitemizde, tüm ofis ve kırtasiye ürünlerine uygun fiyat avantajlarıyla ulaşabilirsiniz. Sitemizde ataş fiyatları piyasa ortalamasına göre uygun düzeydedir. Kurumsal müşterilerimize sunduğumuz ekstra fiyat avantajlarından yararlanmak için Ofix.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aradığınız en uygun ataş modellerini hemen ayağınıza getiren Ofix.com sizlere her zaman en ucuz ve kaliteli ataş modellerini sunmaktadır. Farklı marka veya model ataş arıyorsanız, sitemizin Kırtasiye Ürünleri - Masaüstü Gereçler kategorisinden beğendiğiniz ürünü seçip hemen sipariş verebilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınız tek adresi Ofix.com sizlere her zaman güvenilir bir alışveriş imkanı sunmaktadır.

 

MAS 230 Ataş Açıklaması:

  • Marka: MAS
  • Ürün Tipi: Ataş
  • No:3
  • 100 adet
  • 28 mm
  • Metalik Gri

 

Ataşlar hayatımıza nasıl girdi?

Ataşın icadı, 19. yüzyılın sonlarında dayanmaktadır. Bu döneme kadar kağıtları bir arada tutturmak için daha çok iğneler kullanılmıştır. Günümüzdeki ataşlara benzeyen ilk bükülmüş çelik tel klipsi, 1867 yılında Samuel B. Fay tarafından keşfedilmiş ve patentlen dirilmiştir. Bu klipsler ilk etapta kağıtları birleştirmek için kullanılabilir olsa da amacı kumaş yüzeylerde kullanılması için tasarlamıştır ve patenti de buna göre almıştır. Bu ürünler, kağıtları birleştirmek için iğne dışında farklı alternatiflere ilham kaynağı olmuştur.

Ataşın icadına giden süreçte bir diğer önemli gelişme 1877 yılında yaşanmıştır. Erlman J. Wright tarafından tasarlanan ve patenti alınan kâğıt kordonu, o zamanlar gazeteleri sabitlemek için kullanılmaya başlanmıştır. Çelik tel klipslerden sonra büyük bir ilgi uyandırmayı başaran kâğıt kordonlar, gazete kâğıdı gibi ince kağıtları bir araya getirmek için uygun özellikler taşımaktaydı. Fakat bu ürün, daha kalın kağıtları veya çok sayıda kâğıdı bir araya getirmede yeterli değildir.

Bugün kullandığımız ve bildiğimiz şekliyle ataşı icat eden kişi William D. Middlebrook olmuştur. 9 Kasım 1899 tarihinde Middlebrook tarafından patenti alınan bu icat son derece kullanışlı, basit ve işlevseldir. İcadın ileride ticari başarısının büyük olacağını düşünen Cushman & Denison şirketi, bu ürünün patentini satın alıp üretip piyasaya sürmüştür. Middlebrook markalı ilk ataşlar piyasaya sunulduğundan 1 yıl bile geçmeden, artık tüm ofislerde kağıtları tutturmak için kullanılan iğnelerin yerini almıştır ve günümüze kadar gelmiştir.