STD Popular S600 Zımba Makinesi No:24/6 25 Sayfa Kapasiteli - Siyah
Anasayfa >
Kırtasiye Ürünleri >
Masaüstü Gereçler >
Zımba
Anasayfa
Kırtasiye Ürünleri
Masaüstü Gereçler
Zımba
STD Popular S600 Zımba Makinesi No:24/6 25 Sayfa Kapasiteli - Siyah
Ürün Kodu : S13224
Marka : STD
64,31 TL + KDV
75,89 TL
Sepetinizde adet bulunmaktadır.
Tahmini Kargoya Teslim Tarihi : 27 Ocak 2023
Birlikte Alınanlar
Ürün Açıklaması
Soru Cevap

STD Popular S600 Zımba Makinesi No:24/6 25 Sayfa Kapasiteli - Siyah

Kırtasiye malzemeleri içerisinde en çok kullanılan araçların başında zımba aleti gelir. Zımba makineleri iki ya da daha fazla sayıda kâğıdın, mukavvanın, kartonun metal tel aracılığıyla birbirlerine bağlanması noktasında kullanılan makinelerdir. Zımba makineleri başta ofis, ev, hobi ve endüstiyel amaçlı olmak üzere pek çok farklı konuda ve alanda kullanılırlar. 

Ofix.com sitemizde, tüm ofis ve kırtasiye ürünlerine uygun fiyat avantajlarıyla ulaşabilirsiniz. Sitemizde zımba makinesi fiyatları piyasa ortalamasına göre uygun düzeydedir. Kurumsal müşterilerimize sunduğumuz ekstra fiyat avantajlarından yararlanmak için Ofix.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aradığınız en uygun zımba makinesi modellerini hemen ayağınıza getiren Ofix.com sizlere her zaman en ucuz ve kaliteli zımba makinesi modellerini sunmaktadır. Farklı marka veya model zımba makinesi arıyorsanız, sitemizin Kırtasiye Ürünleri - Masaüstü Gereçler kategorisinden beğendiğiniz ürünü seçip hemen sipariş verebilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınız tek adresi Ofix.com sizlere her zaman güvenilir bir alışveriş imkanı sunmaktadır.

 

STD Popular S600 Zımba Makinesi Açıklaması:

  • 25 Sayfa dikiş kapasitelidir.
  • No: 24/6 teller ile uyumludur.
  • Renk: Siyah

 

Zımba Kullanımı

Zımbanın arasına yerleştirilen kağıtlar, zımba koluna uygulanan mekanik basınç sayesinde kağıtlardan geçerek alt kısımda kıvrılıp tutma işlemini sağlayan zımba teli sayesinde bir araya getirilir. Zımba telinin iki ucu yeterince sivri olduğu için, uygulanan mekanik basınçla birlikte tel alt bölümde eğilerek kapanır ve tutturma işlemi gerçekleşir. Zımbanın bir seferde zımbalayabileceği miktarın üzerinde kağıt kullanmanız durumunda, uygulayacağınız mekanik basınç artacağı gibi, zımbanızın ve kağıtlarınızın zarar görmesi de mümkünüdür.

 

Zımbanın Tarihi

Zımbayı icat eden kişi olarak kaynaklarda Fransa Kralı XV. Louis'nin adı geçmektedir. 1715-1774 yılları arasında Fransa'yı yöneten XV. Louis, mahkeme tutanakları ve resmi belgelerin bir arada tutturulması için özel bir tel kullanılmakta idi.19. yüzyılda kâğıt kullanımının artması zımbaların da gelişmesine yol açtı. 7 Ağustos 1866 tarihinde zımba ile ilgili ilk patent alınmıştır.

Günümüzdekine benzer ilk zımba 19. yüzyılda Charles Gould tarafından icat edilmiştir. 1868 yılında Gould tarafından patenti alınan ilk zımba, dergi sayfalarının bir arada tutturulması için kullanılımaktaydı. Gould'un geliştirdiği zımba makinesinde tel olarak kullanılan materyal, kağıtların üzerinden geçiriliyor ve alt kısımda bükülüyordu. 1877 yılında Henry R. Hell tarafından geliştirilen zımba modelinde ise telin kağıttan geçirilme ve alt kısımlarının kıvrılması işlemi tek hareketle yapılabilmekteydi. Bu prensiple çalışan ilk zımba 1879 yılında George W. McGill tarafından üretildi. Günümüzde kullanılan zımbalar aynı prensiple çalışmaktadır. Kağıtların delinmesi ve telin bükülmesi tek hamlede gerçekleşmektedir.