Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
Ambalaj
Aroma
Filtre Kağıt Uzunluğu
Gramaj
Hacim
Kahve Türü
Paket İçi Ürün Adedi
Süt Tipi

   

   

   

  Kahveler

  Kahve, coffea isimli ağacın meyvelerinden çeşitli işlemlerden geçerek çekirdeklerinin ayrılması ve bölgeden bölgeye farklılık gösteren demleme şekilleriyle hazırlanmasıyla elde edilen bir içecek türüdür. Her ülkenin kültürel damak alışkanlıklarına göre ortaya çıkardığı kendine özgü içecekleri olsa da kahve bunlardan farklı olarak yeryüzündeki çoğu insanın severek tükettiği bir üründür. Toplumlar kendine göre kahveye farklı anlamlar yüklemiştir; kendine göre kavurmuş, demlemiş ve sunmuştur. Kahve, kahvenin buluşundan bu yana sayısız insanın geçim kaynağı olmuştur ve yetiştiği bölgenin ekonomisine de yön vermiştir. Kahve dünya üzerinde petrolden sonra en çok ticareti yapılan madde olma özelliğine sahiptir.

   

   

   

  Kahve Çekirdeği Türleri

  Dünya genelinde kahve çekirdeğinin sayamayacağımız kadar çok türü bulunmaktadır, fakat yetiştirilen ve ilgi gören üç türden bahsedebiliriz: Arabica, Robusta ve Liberica. Bu türler arasında Liberica sınırlı bir bölgede çok az miktarda üretildiği için ticareti fazla yapılmasa da Arabica ve Robusta çekirdekleri dünyada en çok yetiştirilen ve tüketilen kahve çekirdekleridir. 

   

  Arabica
  Ana vatanı Etiyopya olan Arabica kahve çekirdeği, dünyada kahve üretiminin 2/3’e yakın bir kısmını tek başına karşılar. İlk kez 1700’lü yıllarda tanımlanmıştır ve Robusta kahve çekirdeğine göre çok daha hassastır. Robusta ve Arabica türlerini birbirinden ayıran en büyük fark Arabica çekirdeklerin kafein miktarının çok daha az olması. Arabica çekirdeği 600-2000 metre aralığında yetiştirilir. Temiz havayla daha çok temas etmesi aromasının Robusta çekirdeğine göre çok daha yüksek olmasını sağlar. Meyve ve baharat aromaları çok daha net hissedilir. Üretimi diğer türlere göre çok daha zordur. Kahve meyvesinin ağaçtan tek tek elle toplanması gerekir. Ayrıca yüksek bölgelerde ve diğerlerine nazaran sert iklimde yetiştirilmesi hasattın dönem dönem yanmasına ve işçilerin sağlık problemleri yaşamalarına sebep olur. Aromasını artıran ve üretimini zorlaştıran bu özellikleri fiyatının yüksek olmasının en büyük sebebidir.  

   

  Robusta
  Yüksekliği 600 - 1400 metre aralığında yetiştirilir ve dünya kahve üretiminin 1/3'lük kısmını karşılar. 1900’lü yıllarda ayrı bir sınıf olarak tanımlanmıştır. Üretimi Arabica’ya göre çok daha kolaydır. Hem daha fazla mahsül verir hem de çok daha kolay toplanır. Bu yüzden maliyeti daha düşüktür. Gövdeli ve kakaolu tatlar daha çok hissedilir. Kreması Arabica’ya göre çok daha fazladır ve espresso harmanlarında genellikle Robusta tercih edilir. İtalya’da içeriğinde Robusta olmayan bir espresso harmanı bulmak oldukça zordur.

   

  Liberica
  Liberica, Liberya’da ilk kez keşfedilen ve adını oradan alan bir kahve türüdür. Bu kahve türünün ağaçları, diğer ağaçları, diğer kahve ağaçlarına kıyasla çok daha büyük boyutlardadır. Yükseklikleri yaklaşık 20 metreye kadar ulaşabilir. Bu ağacın meyveleri yine diğer kahve türlerine kıyasla çok daha büyüktür. Dünyadaki diğer kahve çekirdekleri türlerine göre çok az bir kahve payına sahip olan Liberica kahve çekirdekleri, kalite bakımından Arabica ve Robusta kahve çekirdeklerinden sonra üçüncü sırada yer almaktadır. Bu kahve çekirdeklerini batı ülkelerinde bulmak oldukça zordur. Amerika kıtaları içinde ise neredeyse imkansızdır. Liberica Asya kıtasının iç kısımlarında yetişmekte ve tüketilmektedir. Ticareti çok fazla olmayan bu ürünün kalitesinden düşüktür. Liberica kahve çekirdekleri genelde Granül kahve yapımında kullanılmaktadır.

   

   

   

  Kahve Çeşitleri

  Bir kahvedeki kafein miktarı, o kahvede kullanılan çekirdeklerin türüne, yapısına ve yöresine göre değişmektedir. Robusta kahvelerdeki kafein miktarı Arabicaya göre çok daha fazladır. Arabica ve Robusta türlerinin doğru harmanlanması hem lezzetli hem de yüksek kafeinli kahveyi yüzde yüz doğal şekilde karşımıza çıkarmaktadır.

   

   

   

  Filtre Kahve

  Filtre kahve, tüm kahve çeşitleri arasında en çok tüketilen ve tercih edilenler türlerin başında gelmektedir. Demleme işleminin ardından kahve posasının süzülmesiyle elde edilen filtre kahve, Espresso ve Türk kahvesi kadar yoğun olmadığı için herkesin sevebileceği bir tat profiline sahip. Bunun yanı sıra sayısız ekipman ve demleme yöntemiyle aroması kişinin damak tadına göre düzenlenebilir.

  İlk olarak 1900’lü yıllarda yapılmaya başlanan filtre kahvenin mucidi ise Melitta Bentz adında Alman bir kadın. Kahve içerken ağzına gelen taneciklerden rahatsız olan Bentz, mahallesindeki bir eskiciden aldığı filtre aparatıyla kahveyi süzüyor ve filtre kahve hayatımıza dahil oluyor.

   

   

  Çekirdek Kahve

  Dünyanın birçok sıcak ve tropikal iklimlerinde kahve bitkisi ve meyveleri yetişmektedir. Bu bitkide bulunan kahve çekirdeklerinden elde edilen kahveler ise dünyanın pek çok ülkesinde içecek olarak tüketilmektedir. Kahve çekirdekleri aromasını genellikle sıcak su ve süte verirler. Tüm dünyada en çok sevilen içeceklerden birisi olan kahve de bu çekirdeklerden elde edilmektedir. Çekirdeğin taze olması ile kahvenin eşsiz aromaları ortaya çıkmaktadır. Kahveyi tüketeceğiniz kadar alınmalı ve mümkün mertebe çok sık açık hava ile temas ile önlemelisiniz. Oksijen ile temas, kahvenin ister çekirdek ister öğütülmüş olsun bütün aromasını alıp götürmektedir. Kahvenin aromasını almak için en iyi yöntem çekirdek kahve kullanmaktır. Çünkü öğütülen kahvelerin aromaları artık çekirdeğin dışına çıkmış olur ve çekirdek kahvede baskın olan notalar öğütülmüş kahvede çok daha seyrek görülür. Çekirdekler, kahve öncesinde taze olarak çekilip bu şekilde kullanılırlarsa kahvenin baskın olan aromatik tatları ve notaları çok özenli bir şekilde ortaya çıkabilecektir. Bu bakımdan öğütme imkânınız bulunuyorsa çekirdek kahve almanız lezzetli bir kahveyi size sunmaktadır.

   

   

  Hazır Kahve

  Kahve her zaman en doğal haliyle yapılması ve tüketilmesi gereken bir üründür. Hazır kahve, kahve çekirdeğinin doğal yapısına aykırı olarak suda çözünebilen bir forma getirildiği halidir. Normalde kahve hazırlamak için çekirdeklerin öğütülmesi ve demleme işlemi bittikten sonra yapılacak kahve türüne göre süzülmesi veya Türk kahvesinde olduğu gibi fincanın içinde telvesiyle beraber servis edilmesi gerekir. Fakat hazır kahveler yukarıda açıkladığımız kahve türlerine aykırı olarak sıcak suyun içinde erir.

  Kaynaklara göre hazır kahveyi ilk kez Kimyager Satori Kato, 1901 senesinde Chicago’da üretmiş ve New York’taki bir fuarda tanıtmıştır. Dünyaya yayılmasını ve insanlar tarafından benimsenmesini ise günümüzde hala hazır kahve sektörünün zirvesinde yer alan Nescafe markası 1938 yılında üretime geçerek sağlamıştır. 

   

   

  Türk Kahvesi

  Türk kahvesi birçoğumuz için gündelik hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kültürümüzde çok önemli yeri olan Türk kahvesinin en lezzetlisi, kuşkusuz bakır cezvede ve kömür ateşinde yapılanıdır.

   

  Türk kahvesi, dünyadaki kahveler içerisinde "en ince" olarak öğütülen kahve çeşididir. Diğer taraftan ise, kaynatılarak pişirilen ve telvesiyle sunulan tek kahve olarak da yine diğer kahveler arasında farklılığını göstermektedir. Kendine has özel tadı, özellikle köpüğü, kokusu ve sunumu ile özgünleşmiş, gelenek haline gelmiştir. Türkiye’de hemen hemen tüm restoranların menülerinde yer almaktadır Türk kahvesi.

   

   

  Kapsül Kahve

  Dünyada çok fazla kişinin kullandığı kahve gün içinde oldukça fazla tüketilmektedir. Tüketiciler kahvenin birçok çeşidi olduğundan herhangi birine kolayca erişilebilmektedir. Kapsül kahveler de bunlardan biridir.

  Çekirdek kahveler genellikle bir gün içinde tüketilmez, kahve çekirdekleri çekilir ve pakette kullanılacağı güne kadar paketin içinde bekler. Bu şekilde kahve uzun süreler boyunca tüketilebilir olsa da her zaman tazeliğini koruyamaz ve en iyi içimi karşılayamaz çünkü uzun süreler boyunca hava ile temas halinde bulunmuştur.

  Kapsül kahveler ise her kapsülde yeni ve taze kahve içebilmenizi mümkün kılan bir yöntemdir. Kapsül kahvelerin yapım aşamasında çekirdekler öğütülür ve havasız bir ortamda paketlenir, böylelikle nemlenme ve havayla ilişki sorunu çözülmüş olur. Her kapsülde böylelikle yeni öğütülmüş kahve hissiyatı yaratılmıştır. Kapsül kahve nedir diye soranlara en doğru yanıt, istediğiniz türdeki kahveyi hemen hazırlayabileceğiniz bir yöntem olduğudur.

   

   

   

  Kahve Tarihçesi

  Kahve, dünya üzerinde en çok tüketilen içeceklerden biri olsa da ilk olarak ne zaman ortaya çıktığı konusunda kanıtlanmış bir bilgi bulunmamaktadır. Bu durum, kahvenin keşfi hakkında birbirinden bağımsız pek çok rivayetin ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

  Kahve ile ilgili hikayelerin en meşhuru ise kahvenin Etiyopya’da keçiler sayesinde bulunduğunu anlatır. Bu rivayette dönemin Habeşistan sınırları içerisinde, günümüzde ise Etiyopya’ya bağlı olan bir bölgede çobanlık yapan Araplar, keçilerin günlerce uyumadığını ve enerji dolu olduklarını gözlemlemişler. Daha sonra bunun sebebini öğrenmek için keçilerin yaptıklarını incelediklerinde, keçilerin; daha önce görülmemiş bir bitkiyi yediklerini ve meydana gelen duruma bu bitkilerin sebep olduğunu düşünmüşler. Daha sonra bu bitkiyi toplayarak akıl danışmak için dervişlerine götürmüşler ve Şazili isimli bir derviş, aynı etkileri kendi üzerinde de görünce kahvenin ve kafeinin sihirli etkileri insanoğlu tarafından ilk kez anlaşılmış. İlk önce un haline getirilip ekmek hamuruna karıştırılarak tüketilen kahve çekirdeği, daha sonra suda kaynatılarak içilmiş ve günümüze kadar uzanan kahve serüveni de böylece başlamıştır. 

   

   

  Kahvenin Dünyaya Yayılışı

  Kahve isminin Habeşistan’da kahve yetişen bir bölge olan Kaffa’nın verdiği söylenir. Her iki kelime arasındaki benzerlik ve kahvenin Habeşistan’da bu bölgede keşfedildiği iddiası, bu görüşü desteklemekte.

  Kahve ilk kez Habeşistan’da tüketildikten sonra Yemen’e getirilmiştir ve asıl şöhretini burada kazanmıştır. Günümüzde Yemen, kahve denildiğinde akla gelen ilk ülkedir fakat kahvenin asıl vatanı burası değildir. Yemen, kahve kültürünü oluşturan ülkedir.

  Kahvenin Habeşistan’dan dünyaya yayılmasını sağlayan kişinin ise Osmanlı Subayı Özdemir Paşa olduğu söylenir. Türk kahvesini diğer kahve kültürleriyle dönemsel olarak karşılaştırıldığında diğerlerine nazaran en eski tarihlere uzanması, bu iddianın doğru olduğunu kanıtlamaya yetiyor.

   

   

  Dünya Üzerindeki Kahve Kültürleri

  Dünyadaki her millet, kendi kültürünün mirası olan damak tadı ve yaşadığı iklimin sahip olduğu özellikler sonucunda kahveyi farklı şekillerde demleyerek tüketmiştir. Bu farklar kahvenin pişirilme şeklinde ve lezzetlendirmek için yapılan ilave malzemelerde saklıdır. Her millet kendi kahve kültürünü yaşatmaya devam etse de birçoğu küresel boyutta diğer ülkeleri etkileyememiş, bazıları ise kendi kültürünü tüm dünyaya benimsetmiş ve tanıtmış durumdadır.

   

   

   

  Türk Kahvesi (1540)

  Türklerin kahveyle 1540 tarihten çok daha önce tanıştığı söylense de Türk kahvesi kültürünün oluşumu tamda bu döneme denk gelmektedir.

  Türk kahvesinin en belirgin özelliği cezvede pişirilmesi ve telvesiyle beraber servis edilmesidir. Diğer kahve kültürlerinde kahve posası demleme işleminden sonra süzdürülse de Türk kahvesinde durum böyle değil. Servis edildikten sonra bile kahve, fincanın içinde demlenmeye devam eder. Ayrıca porsiyonların çok küçük olması da sert bir kahvenin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Kahveyi bu şekilde sevmeyenler için ilk başlarda bal karıştırarak tatlandırmaya çalışılmış, ama sonraki dönemde şeker ve tatlandırıcılar balın yerini almıştır.

  Türk Kahvesinin damak tadı özelliklerine rağmen Türk kahvesi, lezzetiyle değil manevi yönüyle ön plana çıkan bir kahve türüdür. Gelen misafire kahveyle beraber su ikram edilerek açlık durumunun naif bir şekilde anlaşılması, kız isteme merasimlerinde kahve pişirilmesi, kültürümüzün bir başka önemli parçası olan lokumla özdeşleşmesi kahvenin manevi yönünü güçlendiren unsurlardan yalnızca birkaçıdır. Bunun sonucunda “Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır.” gibi kahveyle ilgili dostluğu vurgulayan pek çok atasözü kültürümüzde kendine yer bulmuştur.

  Türk kahvesi bu kadar köklü bir geçmişe ve tarihteki ilk kahve kültürü olma özelliğine sahip olmasına rağmen, günümüzde diğer kültürlerin gerisinde kalmıştır. Türk kahve kültürünün, tüm dünyayı domine eden İtalyan kahve kültürüyle yarışamadığı bir gerçektir. Bunun en büyük sebebi Türk kahvesinin tadımsal yönünden çok, manevi yönüyle ön planda olmasıdır. İtalya kökenli kahvelere baktığımızda sert ve yoğun tatları sevenler için espresso, bir tık yumuşatmak için lungo, sütle yakıştıranlar için latte, köpüklü sevenler için capuccino gibi pek çok seçenek bulunmaktadır. Fakat Türk kahvesindeki çeşitlilik çok daha kısıtlıdır. Bu da herkese hitap etmemesine ve dünya genelinde benimsenmemesine sebep olmuştur.

   

   

  İtalyan Kahve Kültürü (1884)

  İtalya’da kahve kültürü, Espresso kahvenin icat edildiği 1884 yılıyla beraber yükselişe geçmiştir. Günümüzde tüketilen çoğu kahve türü İtalyanlara ait olsun olmasın, Espresso bazlı yapıldığı için İtalyan kültüründen beslenmiştir. İtalya’da kahvenin bu kadar yaygın olmasının ve bu yayılmanın dünya geneline ulaşmasının en büyük sebebi ise herkese hitap edecek kadar farklı kahve türünün bulunmasıdır. İspanyolların buluşu olan Cortado veya Amerikalı askerlerin icadı Americano bile temelinde Espresso barındırır. Bu da İtalyanların kahve konusunda öncü olduklarının ve dünyayı etkilediğinin göstermektedir.

   

   

  Fransız Kahve Kültürü (1852)

  Bir Kahve türü olan Filtre Kahve; hem Fransızların, hem İtalyanların, hem de Almanların icadında hak iddia ettiği bir kahve türü olsa da Fransız kültürüyle özdeşleşmiştir. Filtre kahve, haşlama yoluyla demlenen kahvenin demleme bittikten sonra posasından süzülmesiyle elde edilen bir kahve türüdür. Fransa’da genellikle kahvaltıda, kruvasan eşliğinde servis edilir ve en çok bu öğünde tüketilir. Fransızlar filtre kahveyi yumuşatmak için süt kullanırlar fakat dünya genelinde sade şekilde tüketimi daha yaygındır.

   

   

   

  Kahve Üretimi

  Amerika Kıtası

  Kahve üretiminin büyük bölümünü Güney Amerika ülkeleri karşılamaktadır. Bunun dışında Amerika’nın diğer bölgelerinde de kahve üretimi katkı sağlamaktadır. Amerika kıtasında Guatemala, Costa Rika, Brezilya, Kolombiya, Meksika ülkelerinin kahveleri ön plana çıkmaktadır.

  Brezilya tüm dünya üzerindeki kahve üretiminin tek başına %30’unu karşılamaktadır.

  Afrika Kıtası

  Kahvenin ilk keşfedildiği bölge olan Afrika kıtası da kahve üretiminde önemli bir paya sahiptir. Afrika kıtası kendi içerisinde bölgeden bölgeye değişen iklimleri barındırmaktadır. Bazı bölgeleri çölleşmişken bazı bölgeleri kahve tarımı için ideal özelliklere sahiptir. Afrika kıtasında Etiyopya, Fildişi Sahili, Kenya gibi ülkeler kahve üretiminde gelişmiştir. Afrika kıtasında üretilen kahve çekirdekleri daha çok meyvemsi bir aromaya sahiptir.

  Arap Yarımadası

  Kahvenin ilk kez Arap Yarımadası’nda içecek olarak tüketilmiştir. Kahveyi keşfedenler de Araplardır. Bu yüzden tüketimi kadar üretiminde de yer almışlardır. Bu bölgenin kahve üretiminde öncü ülkesi ise kahveyle özdeşleşen Yemen’dir

  Asya – Pasifik Bölgesi

  Asya kıtası da çok kısıtlı olmasına rağmen kahve üretimi yapılan bölgelerdir. Asya kıtasının en büyük kahve üreticisi Endonezya’dır. Endonezya’da devamlı olarak yaşanan sel ve baskın olaylarına rağmen kahve tarlaları sık sık bozguna uğrasa da, insanlarının önemli kısmı kahve üreterek geçimini sağlamaktadır. Endonezya dışında Vietnam da kahve üretiminin yapıldığı Asya ülkelerinden biridir.

   

   

  Kafein Nedir?
  Kafein, uyarıcı etkileri bulunan ergojenik bir maddedir. Vücuda alındığı zaman kısa süreli de olsa uykuya özgü sinyalleri beyne göndererek enerji ve odaklanmayı artırır. Bu sayede sabahları ayılma, mesai sonlarında toparlanma, spor faaliyetlerde performansı artırma gibi önemli faydaları bulunur. Hafızayı geliştirir, ayrıca metabolizmayı hızlandırarak vücudun yağ yakmasını destekler.

  Kafeinin zararı ise yüksek miktarda tüketildiğine kalp çarpıntısı, el titremesi gibi sonuçlar doğurmasıdır. Fakat yeteri miktarda alındığında kesinlikle zararı yoktur. İdeal miktarı kilogram başına 4-6 mg arasıdır. Yani 75 kilogram biri için günde 300-450 mg arası kafein almak oldukça faydalıdır. En büyük kafein kaynağı ise elbette kahvedir.

   

  Sevdikleriniz ile hoş sohbetinize eşlik edecek ya da tüm günün yorgunluğunu üzerinizden atmanıza destek olacak olan kahve farklı çeşitler ile ofix.com sitesinden sipariş verebilirsiniz. Beğeninize hitap eden ürün ya da ürünleri satın alarak sizde bu eşsiz lezzetleri uygun fiyat seçenekleri ile sahip olama avantajını elde edebilirsiniz. Sitemizde kahve fiyatları piyasa ortalamasına göre uygun düzeydedir. Kurumsal müşterilerimize sunduğumuz ekstra fiyat avantajlarından yararlanmak için Ofix.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

   

  Öne Çıkan Markalar

      

  Kullanıcı Sözleşmesi

  ofix.com Üyelik/Kullanıcı Sözleşmesi

  1. Taraflar
  Bu sözleşme ile bir tarafta üye olmak isteyen

  Adı #name#
  Soyadı #surname#
  E-posta Adresi #email#
  Cep Telefonu #phone#

  ki bundan sonra sözleşmede ÜYE olarak anılacaktır ile diğer tarafta İkitelli O.S.B. Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 42/F Başakşehir İstanbul adresinde mukim OFİX OFİS MALZEMELERİ A.Ş. ki bundan sonra OFİX (bu sözleşmedeki OFİX www.ofix.com web sitesi manasına da gelmektedir) olarak anılacaktır, iş bu web sayfasındaki üyelik formunu doldurarak üyelik/kullanıcı sözleşmesi akdetmişlerdir.


  2. Sözleşmenin Konusu
  İşbu Sözleşme ile OFİX tarafından web sitesi aracılığı ile yapmış olduğu satış pazarlama ve sair hizmet sunumlarından müşterinin belirtilen şartlarda yararlanmasıdır.
  3. Genel Hükümler
  3.1. Bu sözleşme ile ÜYE sitenin vermiş olduğu hizmetlerden yararlanırken yasal mevzuat hükümlere riayet etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
  3.2. ÜYE web sayfası kullanımları sırasında başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyetlerde ve işlemlerde bulunamayacaktır.
  3.3. Web sayfasında çerez kullanmaktadır. Çerezler, bilgilerin iletildiği dosyalardır. Bir çerezle iletilebilen bilgiler web sitemizin kullanımı yoluyla tarafımızca veya üçüncü kişilerce saklanabilir. ÜYE her nevi çerez kullanımına /OFİX ın çerez politikasına muvafakat eder.
  3.4. Web sitesinin takibi, raporlamaları için Google Analytics’i kullanılabilir. ÜYE bu tür veri işlemelerini kabul eder.
  3.5. ÜYE ye sistem tarafından web sayfasının kullanımı için kullanıcı adı ve şifre verilir. Bu bilgilerin güvenliği ÜYE nin sorumluluğundadır. ÜYE bu bilgileri üçüncü şahıslar ile paylaşamaz. Herhangi bir nedenle web sayfasının kullanılmasından dolayı uğrayabilecek zararlardan OFİX sorumlu değildir. Böyle bir durum ortaya çıkarsa ÜYE, OFİX dan tazminat talep etmemeyi kabul ve beyan eder.
  3.6. ÜYE siteye üyelik ile kendisine SMS, e posta, telefon ve sair mecralar ile tanıtım ve reklam yapılmasını, bilgiler aktarılmasını, bu aktarım için bilgilerinin üçüncü şahıslar ile paylaşımını kabul eder.
  3.7. OFİX siteye üyelik sırasında ÜYE nin vermiş olduğu bilgileri ve sonrasında yapılan işlemler sırasında elde edilen bilgileri toplayabilir. Bu bilgileri daha iyi hizmet verilmesi amacı ile işleyebilir.Üçüncü şahıslara ve yurt dışına transfer edebilir. ÜYE üyelik ile bunlara muvafakat etmiştir.
  3.8. ÜYE web sayfası aracılığı ile ilan verilmesi durumunda vermiş olduğu (Telefon, e posta, GSM hattı vb. ) bilgilerin kişisel bilgi dahi olsa umuma açılmasına muvafakat eder.
  3.9. ÜYE nin web sayfası kullanarak yapmış olduğu işlemlerde mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik” hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda 6502 sayılı yasanın 48 maddesi uyarınca hazırlanan bir mesafeli satış sözleşmesi olduğunu ve bunun yasa hükümleri çerçevesinde teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.ofix.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.
  3.10. OFİX hiçbir şekil ve şarta bağlı kalmaksızın, dilediği şekilde, tek taraflı işlem ile ÜYE nin üyeliğini askıya alma veya sonlandırma hakkına sahiptir. Bu durumda ÜYE herhangi bir talepte bulunamaz.
  3.11. OFİX ÜYE bu sözleşmeyi imzalamış veya onaylamış olsa dahi kendisine ÜYE lik hakları vermekten imtina edebilir.
  3.12. ÜYE tarafından web sayfasında veya web sayfası için beyan edilen fikir ve düşünceler ve kullanılan ifadeler kendi kişisel fikir ve düşünceleri olup bunlardan dolayı her türlü hukuki ve cezai mesuliyet üyeye aittir.
  3.13. Web sayfasındaki tüm fikri mülkiyet hakları münhasıran OFİX a aittir. Web sayfasında yayınlanan her nevi görsel, bilgi ve ölçüler tanıtımlar fikir edinilmesi amaçlı olup OFİX in taahhüdü değildir.
  3.14. Web sayfasından başka web sayfalarına link verilmesi durumda bundan OFİX ın bir sorumluluğu olmayacaktır.
  3.15. ÜYE mevzuat ve ilerde yürürlüğe girebilecek mevzuata göre her nevi ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, sair pazarlama uygulamaları hakkında kendisine bilgi verilmesini, reklam yapılmasını kabul eder
  3.16. OFİX tarafından yapılan kampanyalara dair hususlarda kampanya şartları geçerlidir. Bu şartların OFİX tarafından tek taraflı olarak değiştirilebileceğini ÜYE kabul ve taahhüt eder. Kampanya şartları çerçevesinde verilen indirim ve sair tüm haklar taahhüt niteliğinde değildir.
  3.17. ÜYE bu sözleşme ile
  OFİX Çerez Politikası Metni
  OFİX Site Kullanım Koşulları
  OFİX Kişisel verilerin korunması aydınlatma metnini sözleşmenin eki olarak okuyarak kabul etmiştir.
  4. Sözleşmenin Sona Ermesi
  4.1. ÜYE OFİX tarafından verilen herhangi bir hizmetten yararlanmaz iken taraflar sözleşmeyi istedikleri zaman feshedebilirler. Bu durumda OFİX tarafından ÜYE nin üyelik kaydı dondurulur.
  4.2. ÜYE OFİX tarafından verilmiş olan herhangi bir hizmetten yararlanma iken sözleşme ancak bu hizmetin sona ermesi veya tamamlanması ile feshedilebilir.
  4.3. OFİX kullanıcı profillerini her zaman tek taraflı olarak kaldırma hakkında sahiptir. Bundan dolayı kullanıcılar OFİX dan herhangi bir talepleri olmadığını kabul ve beyan ederler
  5. İhtilafların Halli
  Taraflar arasında çıkan ihtilafların hal merci İstanbul merkez mahkemeleridir. Bu sözleşmede tarafların belirtilen adresleri tebligat adresleri olup bu sözleşme gereği gönderilecek tüm tebligat ve gönderiler bu adrese gönderilecektir.
  6. Sözleşmenin yürürlüğü
  İş bu sözleşme elektronik ortamda mesafeli satış sözleşmeleri gibi onaylaması ile yürürlüğe girecektir. Siteyi kullanmış olması üyelik profiline girilmesi ile bu sözleşme ve ekleri kabul edilmiş sayılır.
  Tarih:
  ÜYE OFİX

  ×

  Kargo Takip

  ×
  ×

  Fatura

  ×

  Lütfen ürünün Renk ve Numara seçimini yaparak sepetinize ekleyiniz

  ×

  Şifre Yenileme

  ×