Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
Gramaj
Kuru Meyve Türü
Kuruyemiş Türü

   

   

  Kuruyemiş

  Gün içinde atıştırmalık olarak tüketilebilecek pek çok gıda ürün bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilenlerden biri de kuruyemişlerdir. Kuruyemişler hem lezzetli olması hem de insan vücuduna faydaları ile bilinmektedir. Formuna dikkat eden kişiler kuruyemişleri gün içerisinde ara öğün olarak tüketebileceği sağlıklı yağlar ve mineraller içeren ürünler olarak tüketmektedir. Kuruyemiş gibi atıştırmalıkları tercih ederek beslenmenizi kuvvetlendirebilirsiniz.

   

  Kuruyemiş Çeşitleri

  Kuruyemişler lifli bir yapıya sahiptir. Kuruyemiş tüketerek günlük enerji ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kilo vermek isteyen kişiler için ise kuruyemişler oldukça yardımcı besinlerdir. Kuruyemişler ile sağlıklı kilo alabilir veya verebilirsiniz. Ancak her şeyde olduğu gibi porsiyon kontrolüne dikkat etmek gerekir.

   

  Yer fıstıkları kuruyemiş çeşitleri arasında en çok tüketilenlerden bir tanesidir. Yer fıstığının kemik ve kas güçlendirici, mide koruyucu özelliği vardır. Potasyum, magnezyum, kalsiyum, bakır, demir, selenyum ve çinko gibi insan vücuduna pek çok faydası bulunan vitamin ve mineralleri içerir.

   

   

  Ceviz ise günümüzde faydaları ile en çok gündeme gelen bir kuruyemiş çeşididir. Ceviz içerisinde bulundurduğu Omega 3 yağ asitleri sayesinde kan basıncını azaltır, bağırsak temizliğine yardımcı olur ve kalp sağlığını koruma özelliğine sahiptir. Ceviz kalbin en büyük dostu olarak da anılır. Ara öğünlerinize ceviz kuruyemişini eklemekte mantıklı bir seçim olabilir.  Cevizin ayrıca içerdiği Melatonin birleşikleri düzgün ve rahat bir uyku çekmenize yardımcı olabilir.

   

   

  Fındık da en çok tercih edilen kuruyemişler arasında ilk sıralardadır. Oldukça lezzetli olan fındık severek tüketilen ve tatlıların içerisine de oldukça yakışan bir kuruyemiştir. Fındık, yüksek oranda protein, yağ, vitamin ve mineral içermektedir. Diyabet hastalığı olan kişiler için yararlı besin ve beyin sağlığı için etkili olduğu bilinmektedir.

   

  Kaju en sevilen kuruyemişler arasında yer alır. Lezzetinin yanı sıra insan vücuduna da pek çok faydası bulunur. Düşük miktarda şeker içermesi nedeniyle diyabet hastalarının da rahatlıkla tüketebileceği bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Zengin içeriği ile dikkat çeken kaju fıstığı C, E, K ve B6, B12 vitaminlerini birlikte barındırmaktadır. Tüm bunlara ek olarak magnezyum, demir, sodyum ve potasyum gibi minerallere de sahip olan kaju aynı zamanda bir bakır deposudur. Protein bakımından zengin olduğu için kas kitlesini korur, spor yapanlar için iyi bir besin kaynağıdır

  Badem kalp için mükemmel bir besindir. Çok iyi bir Omega-3 kaynağıdır. Bu sebeple kalp ve damar dostudur. Kötü kolesterolü düşürücü etkisi vardır. Damar sertliğini önler. Badem içerdiği E vitamini ayrıca etkili bir antioksidan olmasını sağlar.

   

   

  Antep Fıstığı içeriğinde kolesterol barındırmaz. Kolesterol seviyesinin düşürülmesinde oldukça etkilidir. Kalp hastalıkları riskini azaltır. Düzenli tüketim sonucunda bedeni güçlendirir. Ayrıca protein yönünden etten daha zengindir.

   

   

   

  Kuru Meyve

  Kuru Meyveler gün içinde atıştırmalık olarak pek çok kişi tarafından sevilerek tüketilen yiyecekler arasındadır. Kuru meyveler lezzetli olmaları yanı sıra besleyici özellikleri de bulunmaktadır. Meyveler kurutulma sonrası su miktarı özümlenir ve sağlıklı kurutulmuş bir meyve elde edilir. Yüksek oranda lif içerirler.  Meyve çeşidine göre kuru meyveler oldukça yüksek antioksidan özelliklerine sahiptir. Kurutulmuş meyveler ayrıca kolay bir şekilde taşınabilir. Sağlıklı beslenmeye olan ilgi son senelerde kuru meyve tüketiminde artışa neden olmuştur.

   

  Kuru Meyve Çeşitleri

  Günümüzde raflarda hemen hemen her çeşit meyvenin kurutulmuş şekillerine rastlamak mümkün. Kuru meyve çeşitleri arasında size uygun vitamin ve mineraller içeren ürünleri seçebilirsiniz. Kuru meyveler genellikle lifli olması sebebi ile bağırsak ve sindirim sistemi sağlığı açısından tercih edilmektedir. Siz de kendi damak tadınıza ve ihtiyacınıza uygun bir kuru meyve satın alabilir ve afiyetle tüketebilirsiniz.

  Kuru Kayısı

  Kayısı, ülkemizde birçok çeşidi yetişen, besleyiciliği yüksek ve tüketenler için faydaları saymakla bitmez meyvelerin başında gelir. Kuru ve yaş olarak farklı şekillerde tüketilebilir. Lifli bir besin olan kaysının faydalarından bahsedilecek olursa doğruluğu bilimsel deneylerle de desteklenmiş olduğu için ilk olarak bağırsak ve kalp dostu olduğu söylenebilir. Kayısının kalbi koruyucu etkisi olduğu ve kalp ritmini dengelediği bilinir. Ayrıca tam bir bağırsak dostudur. Vücudun ikinci beyni olarak kabul edilen bağırsakların hareketlerinin düzene girmesi sağlar, bağırsaklarınızı çalıştırarak sindiriminizi kolaylaştırır.

  A ve C vitamini açısından oldukça zengin olan kuru kayısı, içeriğinde folik asit, demir ve potasyum barındıran bir ara öğün olarak değerlendirebilirsiniz. Diyet sürecindeyseniz ve özellikle tatlıdan uzak durmakta zorluk yaşıyorsanız mutlaka kuru kayısı tüketin. Bu şekilde çok fazla kalori almadan tatlı ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. Diğer şekerli tatlıların kalori oranları kuru kayısının kalori oranıyla karşılaştırıldığında kuru kaysının diyet süreci için doğru bir tercih olduğu görebilirsiniz. Tabii ki miktarı abartmamak koşuluyla. Yediğiniz kuru kayısının miktarını abarttığınızda aldığınız kalori miktarını da bir o kadar arttırmış olursunuz.

   

   

  Gün Kurusu Kayısı

  Yaz meyvesi olarak tüketilen birçok ürün kurutularak kış aylarında da tüketilmektedir. Yaş haliyle de çok tercih edilmesine rağmen kuru hali daha çok tercih edilen meyvelerden biri Malatya yöresine özgü kayısıdır. Son zamanlar da farklı alanlarda da kullanılmaya başlanılan Malatya kayısısı en çok kuru haliyle tercih edilmektedir.

  Kuru kayısı iki çeşittir. Birincisinin rengi sarıdır. Sarı kayısı işlem görmüş olan kayısıdır. Sarı kayısı işlem görürken kükürt kullanılır. Böylece sarı kayısı kuru olarak uzun süre kalabilmektedir. İkinci kuru kayısı çeşidi ise gün kurusudur. Gün kurusu sarı kayısıya göre tamamen doğaldır. Herhangi bir işleme maruz kalmaz. Gün kurusu yapımı diğer kayısı türüne göre daha uzun sürmektedir ve bekleme süresi daha kısadır. Yanı gün kurusunu uzun süre bekletemezsiniz. Herhangi bir kimyasal işleme maruz kalmadığı için çok çabuk bozulmaktadır. Gün kurusu kayısı diğer sarı kayısıya göre daha faydalı olduğu için çok tercih edilir.

  Yüksek oranda lif içeren kuru kayısı uzun süre tokluk hissi verir ve diyet yaparken tok kalmanızda yardımcı olur. Düşük kalorisi ile kilo aldırmaz ve diyet yaparken düzenli bir şekilde tüketilirse kilo vermenizde yardımcı olur. Yüksek oranda A vitamini içeren kuru kayısı, görme, üreme ve sağlıklı bir cilt açısından önemlidir.

  Kuru kayısı kilo verirken tatlı ihtiyacını en az kaloriyle geçiştirmek isteyenler için ideal bir kurtarıcıdır. 100 gram kurutulmuş kayısıda ortalama 250 kalori bulunmaktadır. Sadece yazın değil, yılın dört mevsimi tüketilebilen ve uzmanlar tarafından düzenli tüketilmesi önerilen kuru kayısı, faydalarıyla da adından söz ettirmektedir.

   

  Kuru Üzüm

  Üzüm zengin besin değeri ile önlemi bir yere sahip olan meyveler arasında yer almaktadır. Hem taze olarak hem de kurutulmuş olarak sofralarımızda yerini almaktadır. Tatlılarda, bazı yemeklerde ve çerezlerin içinde kullanılmaktadır.Kuru üzüm içerisinde yüksek oranda potasyum ve kalsiyum vitaminleri içermektedir. Aynı zamanda bir miktar demir vitamini de bulunmaktadır. Yüksek besin değeri ile insan vücudunda oluşturduğu etkilerle dikkat çekmektedir. 

  Kuru üzümün en çok bilinen faydası karaciğer üzerinde oluşturduğu etkidir. Karaciğerin temizlenmesine, toksinlerden arınmasına ve yüksek performans ile çalışmasına yardımcı olmaktadır. Bu etkisi kolon ve bağırsakların temizlenerek daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Vücudun ihtiyaç duyduğu enerjinin büyük bir kısmını karşılamaktadır. İçerisinde bulunan mikro besinler ve lif sayesinde katkısız bir enerji beşini olarak gösterilmektedir. Spor yapan ve yoğun çalışan insanların daha zinde ve daha enerji dolu olmalarına yardımcı olmaktadır.

  Üzüm içerisinde şeker oranı oldukça yüksektir. Bu nedenle de şeker hastaları kullanım dozuna özellikle dikkat etmelidir. 

   

  Vişne Kurusu

  Kurutulmuş Vişne, taze vişnenin kurutulmuş şeklidir. Vişne %84 – 86 arasında su içerir. Bu nedenle kurutma sonucunda yaklaşık 6-7 kg vişneden 4 kg vişne kurusu üretilmektedir. Kurutma esnasında üründe bulunan su uçar ve geriye ürünün özü kalır. Kuru vişnenin besin değerleri özellikle protein, karbonhidrat ve vitamin açısından yüksektir. Vişne kurusu, ağrıları dindirir. Hafıza gelişimi için faydalıdır. Vişne kurusu en yüksek antioksidan içeren besinler arasındadır.

  Vişne, gülgiller familyasından olan vişne, yaklaşık 50 yıl ömrü olan bitkilerden biridir. Kırmızı ve çiftli meyve veren ağaç, yaklaşık 35 yıl boyunca ürün verebilmektedir. Kuzey Anadolu Dağları ve Hazar Denizi arasında kalan bölgede ortaya çıkan vişnenin oldukça köklü bir geçmişi vardır. Bilhassa Hazar civarında bulunan Türkler tarafından kullanılan vişne aynı zamanda Balkan Türklerinin de geleneklerinde yerini almış bir meyvedir. Dolayısıyla Anadolu’da da sevilmektedir. İran merkez olmak üzere Türkmenistan üzerinden Avrupa’ya yayıldığı söylenen vişnenin bugün Türkiye’den ithal edildiği bilinmektedir.

   

  Granberry

  Cranberry Nedir?
  Yaprak dökmeyen bodur çalılarda yetişen ve Vaccinium cinsinin Oxycoccus ailesinde yer alan sarmaşıklar grubunun bir meyvesidir. İngiltere’de turna yemişinin, Vaccinium yerli türü bulunurken, Kuzey Amerika’da Vaccinium Macrocarpon türü yetişmektedir. Vaccinium Oxycoccus, Orta ve Kuzey Avrupa’da yetiştirilirken, Vaccinium Macrocarpon, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Şili’nin kuzeyi boyunca yetiştirilmektedir. Bazı sınıflandırma yöntemlerinde, Oxycoccus kendi başına bir cins olarak kabul edilmektedir. Kuzey yarım kürenin soğuk bölgelerinde asidik bataklıklarda da bulunabilmektedir. Cranberry (Turna yemişi), bazı Amerika eyaletlerinde ve Kanada eyaletlerinde önemli bir ticari mahsuldür. Meyve, Kuzey Amerika’ya özgüdür. Kuzey Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da yaklaşık 40.000 dönümlük arazide çiftçiliği yapılmaktadır.

  Turna yemişinin çoğu meyve suyu, sos, reçel ve şekerli turna yemişi kurusu gibi ürünler olarak işlenir. Geri kalanlar ise işlenmeden tüketicilere satılır.

  Meyvesinin içerdiği antioksidan özelliklerinin bir kısmını ve aynı zamanda canlı kırmızı-siyah rengini verir. Antioksidanlar DNA hasarı sonucu oluşan serbest radikalleri nötralize ederler ve kalp hastalığı, diyabet, kanser ve diğer hastalıklarda yararlı oldukları düşünülmektedir.

   

  Paketlenmiş halde satılan kuruyemişlerin ve kuru meyvelerin fiyatları kalitelerine ve markalarına göre değişiklik gösterebilir. Kuruyemiş ve kuru meyve çeşitleri kendi arasında da paketlemelerinden ve gramajlarından dolayı fiyat farklılıkları bulunur. Ürün paketlerinde bulunan emniyet kilidi olarak adlandırılan kilitlerin bulundurulması da fiyatlarını etkileyen durumlardan bir tanesidir. Kuruyemiş ve kuru meyve alırken tüm bu özellikleri göz önünde bulundurarak seçim yapabilir, sağlığınız için en uygun olan kuruyemişi satın alabilirsiniz. Kuruyemiş çeşitleri en uygun fiyatlarla ofix.com’da

   

  Aradığınız en uygun kuruyemiş ve kuru meyve çeşitlerini hemen ayağınıza getiren ofix.com sizlere her zaman en ucuz ve kaliteli atıştırmalıklar sunmaktadır. Farklı markaların kuruyemiş ve kuru meyve çeşitlerini arıyorsanız, sitemizin Atıştırmalıklar ve Hazır Gıdalar – Kuruyemiş ve Kuru Meyveler kategorisinden beğendiğiniz ürünü seçip hemen sipariş verebilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınız tek adresi Ofix.com size her zaman güvenilir bir alışveriş imkânı sunmaktadır.

   

  Kullanıcı Sözleşmesi

  ofix.com Üyelik/Kullanıcı Sözleşmesi

  1. Taraflar
  Bu sözleşme ile bir tarafta üye olmak isteyen

  Adı #name#
  Soyadı #surname#
  E-posta Adresi #email#
  Cep Telefonu #phone#

  ki bundan sonra sözleşmede ÜYE olarak anılacaktır ile diğer tarafta İkitelli O.S.B. Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 42/F Başakşehir İstanbul adresinde mukim OFİX OFİS MALZEMELERİ A.Ş. ki bundan sonra OFİX (bu sözleşmedeki OFİX www.ofix.com web sitesi manasına da gelmektedir) olarak anılacaktır, iş bu web sayfasındaki üyelik formunu doldurarak üyelik/kullanıcı sözleşmesi akdetmişlerdir.


  2. Sözleşmenin Konusu
  İşbu Sözleşme ile OFİX tarafından web sitesi aracılığı ile yapmış olduğu satış pazarlama ve sair hizmet sunumlarından müşterinin belirtilen şartlarda yararlanmasıdır.
  3. Genel Hükümler
  3.1. Bu sözleşme ile ÜYE sitenin vermiş olduğu hizmetlerden yararlanırken yasal mevzuat hükümlere riayet etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
  3.2. ÜYE web sayfası kullanımları sırasında başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyetlerde ve işlemlerde bulunamayacaktır.
  3.3. Web sayfasında çerez kullanmaktadır. Çerezler, bilgilerin iletildiği dosyalardır. Bir çerezle iletilebilen bilgiler web sitemizin kullanımı yoluyla tarafımızca veya üçüncü kişilerce saklanabilir. ÜYE her nevi çerez kullanımına /OFİX ın çerez politikasına muvafakat eder.
  3.4. Web sitesinin takibi, raporlamaları için Google Analytics’i kullanılabilir. ÜYE bu tür veri işlemelerini kabul eder.
  3.5. ÜYE ye sistem tarafından web sayfasının kullanımı için kullanıcı adı ve şifre verilir. Bu bilgilerin güvenliği ÜYE nin sorumluluğundadır. ÜYE bu bilgileri üçüncü şahıslar ile paylaşamaz. Herhangi bir nedenle web sayfasının kullanılmasından dolayı uğrayabilecek zararlardan OFİX sorumlu değildir. Böyle bir durum ortaya çıkarsa ÜYE, OFİX dan tazminat talep etmemeyi kabul ve beyan eder.
  3.6. ÜYE siteye üyelik ile kendisine SMS, e posta, telefon ve sair mecralar ile tanıtım ve reklam yapılmasını, bilgiler aktarılmasını, bu aktarım için bilgilerinin üçüncü şahıslar ile paylaşımını kabul eder.
  3.7. OFİX siteye üyelik sırasında ÜYE nin vermiş olduğu bilgileri ve sonrasında yapılan işlemler sırasında elde edilen bilgileri toplayabilir. Bu bilgileri daha iyi hizmet verilmesi amacı ile işleyebilir.Üçüncü şahıslara ve yurt dışına transfer edebilir. ÜYE üyelik ile bunlara muvafakat etmiştir.
  3.8. ÜYE web sayfası aracılığı ile ilan verilmesi durumunda vermiş olduğu (Telefon, e posta, GSM hattı vb. ) bilgilerin kişisel bilgi dahi olsa umuma açılmasına muvafakat eder.
  3.9. ÜYE nin web sayfası kullanarak yapmış olduğu işlemlerde mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik” hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda 6502 sayılı yasanın 48 maddesi uyarınca hazırlanan bir mesafeli satış sözleşmesi olduğunu ve bunun yasa hükümleri çerçevesinde teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.ofix.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.
  3.10. OFİX hiçbir şekil ve şarta bağlı kalmaksızın, dilediği şekilde, tek taraflı işlem ile ÜYE nin üyeliğini askıya alma veya sonlandırma hakkına sahiptir. Bu durumda ÜYE herhangi bir talepte bulunamaz.
  3.11. OFİX ÜYE bu sözleşmeyi imzalamış veya onaylamış olsa dahi kendisine ÜYE lik hakları vermekten imtina edebilir.
  3.12. ÜYE tarafından web sayfasında veya web sayfası için beyan edilen fikir ve düşünceler ve kullanılan ifadeler kendi kişisel fikir ve düşünceleri olup bunlardan dolayı her türlü hukuki ve cezai mesuliyet üyeye aittir.
  3.13. Web sayfasındaki tüm fikri mülkiyet hakları münhasıran OFİX a aittir. Web sayfasında yayınlanan her nevi görsel, bilgi ve ölçüler tanıtımlar fikir edinilmesi amaçlı olup OFİX in taahhüdü değildir.
  3.14. Web sayfasından başka web sayfalarına link verilmesi durumda bundan OFİX ın bir sorumluluğu olmayacaktır.
  3.15. ÜYE mevzuat ve ilerde yürürlüğe girebilecek mevzuata göre her nevi ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, sair pazarlama uygulamaları hakkında kendisine bilgi verilmesini, reklam yapılmasını kabul eder
  3.16. OFİX tarafından yapılan kampanyalara dair hususlarda kampanya şartları geçerlidir. Bu şartların OFİX tarafından tek taraflı olarak değiştirilebileceğini ÜYE kabul ve taahhüt eder. Kampanya şartları çerçevesinde verilen indirim ve sair tüm haklar taahhüt niteliğinde değildir.
  3.17. ÜYE bu sözleşme ile
  OFİX Çerez Politikası Metni
  OFİX Site Kullanım Koşulları
  OFİX Kişisel verilerin korunması aydınlatma metnini sözleşmenin eki olarak okuyarak kabul etmiştir.
  4. Sözleşmenin Sona Ermesi
  4.1. ÜYE OFİX tarafından verilen herhangi bir hizmetten yararlanmaz iken taraflar sözleşmeyi istedikleri zaman feshedebilirler. Bu durumda OFİX tarafından ÜYE nin üyelik kaydı dondurulur.
  4.2. ÜYE OFİX tarafından verilmiş olan herhangi bir hizmetten yararlanma iken sözleşme ancak bu hizmetin sona ermesi veya tamamlanması ile feshedilebilir.
  4.3. OFİX kullanıcı profillerini her zaman tek taraflı olarak kaldırma hakkında sahiptir. Bundan dolayı kullanıcılar OFİX dan herhangi bir talepleri olmadığını kabul ve beyan ederler
  5. İhtilafların Halli
  Taraflar arasında çıkan ihtilafların hal merci İstanbul merkez mahkemeleridir. Bu sözleşmede tarafların belirtilen adresleri tebligat adresleri olup bu sözleşme gereği gönderilecek tüm tebligat ve gönderiler bu adrese gönderilecektir.
  6. Sözleşmenin yürürlüğü
  İş bu sözleşme elektronik ortamda mesafeli satış sözleşmeleri gibi onaylaması ile yürürlüğe girecektir. Siteyi kullanmış olması üyelik profiline girilmesi ile bu sözleşme ve ekleri kabul edilmiş sayılır.
  Tarih:
  ÜYE OFİX

  ×

  Kargo Takip

  ×
  ×

  Fatura

  ×

  Lütfen ürünün Renk ve Numara seçimini yaparak sepetinize ekleyiniz

  ×

  Şifre Yenileme

  ×