Nescafe Espresso Çekirdek Kahve 1 kg
Nescafe Espresso Çekirdek Kahve 1 kg
Anasayfa >
Gıda ve Mutfak >
Kahveler >
Çekirdek Kahveler
Anasayfa
Gıda ve Mutfak
Kahveler
Çekirdek Kahveler
Nescafe Espresso Çekirdek Kahve 1 kg
Ürün Kodu : Q07529
Marka : Nescafe
402,93 TL + KDV
406,96 TL
Sepetinizde adet bulunmaktadır.
Tahmini Kargoya Teslim Tarihi : 27 Ocak 2023
Birlikte Alınanlar
Ürün Açıklaması
Soru Cevap

Nescafe Espresso Çekirdek Kahve 1 kg

9. yüzyılda Etiyopya'da başlayıp Orta Doğu'ya kadar ilerleyen kahvenin popülerliği, seyyahlar ve tüccarlar sayesinde Asya ve Avrupa'ya yayıldı. Günümüzde kahve, doğru rakım, toprak ve iklim koşullarına sahip yerlerde yetişmektedir. Kahve meyvesi dünyada sadece ekvatoral iklimin hüküm sürdüğü; üst kısmında Meksika, Hindistan ve Vietnam’ın; altında ise Brezilya’nın sınır olduğu belli başlı ülkelerde yetiştirilebiliyor. İlk olarak kiraz benzeri kırmızı bir meyve olan kahve birden fazla üretim aşamasından geçtikten sonra hepimizin bildiği yeşil çekirdek halini alıyor ve dünyanın bir çok bölgesine yeşil çekirdek olarak sevk ediliyor.

Kahve üretim sürecinde en kısa süren ancak en önemli ve en dikkat gerektiren aşama kavurmadır. Kavurma sırasında uygulanan ısı ile yeşil kahve çekirdekleri, orijinal açık yeşil renklerinden kahverengiye dönüşürler. Hacim olarak artarak su kaybederler. Bu işlem öncesinde hiçbir aroma ve kokuya sahip olmayan kahve çekirdekleri, kavrulma sırasında içlerinde gizli olan 900’den fazla aromayı açığa çıkarırlar. Her kahve türü aynı şekilde kavrulmaz. Bu nedenle kavurma bir sanattır. 

Nescafe güvencesiyle 50% Arabica ve 50% Robusta kahve aromasıyla Türkiye’de Espresso sevenlerin beğenisine sunulmuştur. Nescafe 1 kg olarak satışa sunduğu 50% Arabica ve 50% Robusta kahve, özel ambalajında son kullanma tarihine kadar ilk günkü tazeliğinde korunur. Nescafe Espresso Çekirdek Kahve, dayanıklı paketi ve ekonomik fiyatı ile Ofix.com’da sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

NESCAFÉ Espresso Çekirdek Kahve, 50% Arabica ve 50% Robusta harmanıdır. Bitter çikolata ve fındık notalarına sahip, yoğun gövdeli bir espresso deneyimi için ustaca harmanlanmıştır.

Online alışveriş sitesi Ofix.com sitemizde, tüm gıda ürünlerine uygun fiyat avantajlarıyla ulaşabilirsiniz. Sitemizde çekirdek kahve fiyatları piyasa ortalamasına göre uygun düzeydedir. Kurumsal müşterilerimize sunduğumuz ekstra fiyat avantajlarından yararlanmak için Ofix.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aradığınız en uygun çekirdek kahve modellerini hemen ayağınıza getiren ofix.com sizlere her zaman en ucuz ve kaliteli çekirdek kahve modellerini sunmaktadır. Farklı marka veya model çekirdek kahve arıyorsanız, sitemizin Kahveler - Çekirdek Kahveler kategorisinden beğendiğiniz ürünü seçip hemen sipariş verebilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınız tek adresi Ofix.com size her zaman güvenilir bir alışveriş imkanı sunmaktadır.

 

Kahve Çekirdeği Çeşitleri

 

ARABİCA KAHVE ÇEKİRDEKLERİ

Arabica, yetiştirilen ilk kahve çeşididir. Dünya'nın kahve üretiminin %60'ından fazlasına karşılık gelir ve en sevilen türüdür. Yumuşak, tatlı bir tada ve ideal asiditeye sahiptir.

ROBUSTA KAHVE ÇEKİRDEKLERİ

Robusta, pek çok açıdan daha güçlüdür. Robusta daha fazla kafeine ve antioksidana sahiptir ve mahsul hastalıklarına karşı Arabica'dan daha iyi direnç gösterir. Lezzet olarak, daha düşük asiditeye, daha fazla gövdeye ve acı bir tada sahiptir.

YEŞİL KAHVE ÇEKİRDEKLERİ

Hasat edildikten sonra kahve çekirdekleri, kurutulma sırasında ortaya çıkan renkten ötürü 'yeşil kahve çekirdeği' olarak adlandırılır. Bu noktada, tatları ve kokuları kahveye hiç benzemez. İlk önce kavrulmaları gerekir.

DECAFFİTO KAHVE ÇEKİRDEKLERİ

Kafeinin çekirdekten çıkartılması için yetiştiriciler, meyvelerinin hiç kafein içermediği yeni Decaffito bitkilerini ortaya çıkarmaktadır.

BEYAZ KAHVE ÇEKİRDEKLERİ

Beyaz kahve çekirdekleri, çekirdeğe daha hafif bir renk ve  daha yumuşak bir tat katacak şekilde az kavrulmuştur.

ESPRESSO KAHVE ÇEKİRDEKLERİ

Espresso yapmak için herhangi bir türdeki kahve çekirdeğini kullanabilirsiniz, ancak orta ve koyu kavrulmuş türler daha uygundur, çünkü espresso demleme yönteminde ortaya çıkan asiditeyi genellikle azaltırlar.